Jagiellonia rozegrała dodatkowy sparing

2021.01.20 12:38
W środowe (20.01) przedpołudnie białostocka Jagiellonia stoczyła dodatkowy, nieplanowany wcześniej, sparing. Rywalem Dumy Podlasia był młodzieżowy zespół tureckiego Konyasporu.

Na zgrupowanie Jagi do tureckiego Belek wybrała się spora grupa zawodników młodych, wręcz jeszcze nastoletnich, dlatego sztab szkoleniowy białostockiej ekipy doszedł do wniosku, że graczy wchodzących dopiero w świat dorosłej piłki warto sprawdzić na obozie w dłuższym wymiarze czasowym, ale na tle nieco słabszego rywala niż Zagłębie Lubin, Radnicki Nis czy FK Ballkani. Umówiono więc starcie z Konyasporem U-19.

Na bój z turecką młodzieżą Bogdan Zając posłał Gieracha, Majsterka, Wyjadłowskiego, Orpika oraz Bortniczuka. Ponadto na boisku pojawili się nieco bardziej doświadczeni zawodnicy, jak Węglarz, Kwiecień, Borysiuk, Mystkowski czy Wojtkowski, a całą wyjściową jedenastkę uzupełnił piłkarz testowany.

Sparingowy pojedynek z Konyasporem U-19 rozpoczął się dla Jagiellonii wyśmienicie, bo już w 4. minucie bramkarza przeciwników pokonał Mateusz Wyjadłowski, a po chwili było nawet 2:0, gdyż po podaniu Wojtkowskiego celny strzał lewą nogą oddał Borysiuk. Turcy na mocne otwarcie Dumy Podlasia odpowiedzieli niemal natychmiast, wykorzystując rzut karny.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1, ponieważ jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Maciej Bortniczuk. Asystę przy tym golu zanotował Kris Twardek, który to chwilę wcześniej zmienił kontuzjowanego Bartosza Kwietnia.

W drugiej części spotkania tylu bramek już nie oglądaliśmy, aczkolwiek raz futbolówka trafiła do siatki Turków. W 61. minucie starcia dublet skompletował bowiem Bortniczuk.

Warto dodać, że po zmianie stron trener Bogdan Zając sprawdził w boju z niżej notowanym przeciwnikiem Fernana Lopeza i Fedora Cernycha. Hiszpan przebywał na murawie przez całą druga połowę, natomiast Litwin dostał szansę gry przez dwa kwadranse.

Kolejny mecz kontrolny Jagiellończycy rozegrają już w czwartek (21.01). W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Belek Żółto-Czerwoni podejmą rosyjski Rotor Wołgograd.

Konyaspor Kulubu U-19 - Jagiellonia Białystok 1:4 (1:3)
Bramki: zawodnik nieznany 11 - Mateusz Wyjadłowski 4, Ariel Borysiuk 9, Maciej Bortniczuk 32, 61

Konyaspor Kulubu U-19 (skład wyjściowy): Ali Riza - Muhammet Furkan Gulhan, Ismail Bozkurt, Ferhat Guney Demirci, Erkan Sasa - Omer Faruk Sagmen, Izzet Karaboga, Emre Avsar, zawodnik nieznany, Ahmet - Engincan Duman

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz (70' Błażej Niezgoda) - Paweł Gierach (61' Miłosz Matysik), Jan Majsterek, Bartosz Kwiecień (32' Kris Twardek), zawodnik testowany - Mateusz Wyjadłowski, Ariel Borysiuk, Jakub Orpik, Przemysław Mystkowski (46' Fernan Lopez), Kamil Wojtkowski (61' Fedor Cernych) - Maciej Bortniczuk