Jastrzębski Węgiel był lepszy. Ślepsk musi przełknąć gorycz porażki

2020.11.05 09:09
Ślepsk Malow Suwałki doznał w środowy (4.11) wieczór ligowej porażki numer 4. Podlasianie polegli we własnej hali z Jastrzębskim Węglem, czyli aktualnym wiceliderem tabeli.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Już pierwszy set pojedynku między Ślepskiem a Jastrzębskim Węglem pokazał, że o kolejne punkty na konto suwalczan nie będzie w środę łatwo. Goście inauguracyjną partię zwyciężyli bowiem 25:17, prezentując w niej kawał naprawdę dobrej siatkówki.

O dziwo w następnej odsłonie meczu to jednak podopieczni Andrzeja Kowala byli stroną przeważającą. Po świetnych zagrywkach Bartłomieja Bołądzia gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego już do końca seta numer 2 nie oddali (triumf 25:18), dzięki czemu wynik rywalizacji dosyć szybko został wyrównany.

Niestety tego dnia ekipę Ślepska na więcej stać już nie było. W kolejnych partiach przyjezdni zwyciężali do 22 i to oni w ostatecznych rozrachunku okazali się lepsi, wygrywając całe spotkanie 3:1. Tytuł MVP powędrował do libero gości, a więc Jakuba Popiwczaka.

Po 8 rozegranych starciach na koncie drużyny z Suwałk są 4 zwycięstwa i 4 porażki. Taki bilans pozwala zajmować w tabeli PlusLigi lokatę numer 7.