Jest kolejne zwycięstwo i awans Żubrów w tabeli

2017.02.05 19:58
Żubry Leo-Sped Białystok notują w ostatnim czasie duży wzrost formy. Koszykarze Jakuba Jakubca pokonali w niedzielny (5.02) wieczór KS Shmoolky Warszawa 81:62 i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Od momentu, gdy białostockie Żubry przegrały derbowe starcie z Turem Basket Bielsk Podlaski, zawodnicy ze stolicy Podlasia notują same zwycięstwa. Dziś sposobu na rogatą ekipę nie znaleźli zawodnicy KS Shmoolky Warszawa, którzy – mimo wyrównanej pierwszej kwarty – w zdecydowany sposób polegli.

Kluczowa dla przebiegu spotkania okazała się trzecia część meczu, którą to Żubry wygrały 10 punktami. W tym momencie białostocka drużyna miała już 17 oczek przewagi, ale to nie pozbawiło gospodarzy nadziei na dobry wynik. Warszawianie bardzo dobrze rozpoczęli czwartą kwartę i szybko odrobili aż 7 punktów. Wtedy jednak wyższy bieg ponownie wrzucili koszykarze z Podlasia, którzy nie tylko nie pozwolili się dogonić, ale jeszcze zwiększyli rozmiary swojego zwycięstwa.

Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał więc rezultat 81:62 dla gości, który pozwolił Żubrom awansować w tabeli II ligi na 7. lokatę.

W następnej kolejce podopieczni Jakuba Jakubca zmierzą się we własnej hali z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Mecz zaplanowany jest na sobotę (11.02) na godz. 17.00.

KS Shmoolky Warszawa – Żubry Leo-Sped Białystok 62:81 (20:20, 16:23, 11:21, 15:17)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (1 pkt), M. Monach (18 pkt), A. Zabielski (17 pkt), K. Kalinowski (8 pkt), Ł. Małyszko (0 pkt), P. Andruk (3 pkt), D. Kamiński (0 pkt), K. Łotowski (0 pkt), P. Borowik (11 pkt), A. Misiewicz (20 pkt), T. Kujawa (3 pkt)