Jest przełamanie! Siatkarki BAS-u w końcu zwyciężyły

2021.12.05 12:29
Po 10 meczach z rzędu bez triumfu I-ligowe zawodniczki BAS-u Białystok nareszcie wygrały. Podlaska drużyna okazała się lepsza od klubu Libero VIP Aleksandrów Łódzki.
Fot: Anna Woszczenko

Siatkarki BAS-u, chcąc zachować realne szanse na utrzymanie, podczas wyjazdowego starcia z ekipą Libero VIP Aleksandrów Łódzki nie mogły sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. Mimo to delegacyjny bój z przedostatnim zespołem w tabeli nie rozpoczął się po myśli białostoczanek. Gospodynie zwyciężyły pierwsze dwie partie do 21 i 19, dlatego podopieczne Sebastiana Grzegorka znalazły się pod ścianą.

Na szczęście podlaski beniaminek nie poddał się, pokazał charakter i sobotni (4.12) pojedynek ostatecznie miał szczęśliwe zakończenie. W secie numer 3 przyjezdne wygrały bardzo wysoko, bo 25:16, a później reprezentantki BAS-u triumfowały do 18 i w tie-breaku do 11, dzięki czemu to klub z północno-wschodniej Polski dołożył do swego dorobku zwycięstwo.

Pokonanie Libero 3:2 pozwoliło zbliżyć się białostoczankom do tego rywala na dystans 2 oczek. Z kolei do 12. w tabeli AZS-u AWF Warszawa BAS traci w tej chwili 3 punkty.

W sobotę dobry wynik zanotowała też męska drużyna BAS-u. II-ligowiec z Podlasia bez większych problemów ograł we własnej hali Huragan Wołomin (3:0), aczkolwiek przewaga białostockiego lidera nad 2. Arką nie uległa powiększeniu, gdyż i zespół z Chełma zgarnął komplet oczek. Jeżeli chodzi o popisy Centrum Augustów, to tu pozytywnych informacji nie ma. Drugi z podlaskich przedstawicieli poległ bowiem na wyjeździe z MOS-em Wola Warszawa. Starcie ze stołecznym przeciwnikiem trwało tylko 3 sety.

14. KS BAS Białystok 12 5 10:34 860:1018

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi mężczyzn (gr. 2)
12. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 10 5 10:29 794:909

Libero VIP Aleksandrów Łódzki - BAS Białystok 2:3 (25:21, 25:19, 16:25, 18:25, 11:15)

BAS Białystok - Huragan Wołomin 3:0 ( 25:18, 25:22, 25:17)
MOS Wola Warszawa - Centrum Augustów 3:0 (25:22, 25:23, 25:17)