Julia Gierejko wicemistrzynią Europy

2019.09.03 10:29
Julia Gierejko, zawodniczka Klubu Sportowego Ragnarok Białystok, została wicemistrzynią Europy w kickboxingu w formule low kick. Srebrny medal reprezentantka podlaskiego teamu wywalczyła w węgierskim Gyor.
Fot: Ragnarok Białystok

W dniach 23 sierpnia - 1 września, w węgierskim mieście Gyor, odbywały się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w największej i najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu na świecie - WAKO. Na imprezie tej krążek srebrnego koloru zdobyła Julia Gierejko z Klubu Sportowego Ragnarok Białystok, która jako jedyna z województwa podlaskiego została powołana do kadry narodowej juniorów oraz na mistrzostwa Europy.

Na czempionacie Starego Kontynentu Julia w ćwierćfinale zmierzyła się z przedstawicielką gospodarzy - Węgierką Dianą Czifrą, a w półfinale z Rosjanką Tatianą Cherednichenko. Gierejko 1/4 zmagań przebrnęła, pokonując rywalkę 3:0, zaś w 1/2 rywalizacji Polka triumfowała w stosunku 2:1.

W finale Gierejko stoczyła bój z Turczynką Ilknurą Kurt. Walka o mistrzowski tytuł nie zakończyła się jednak po myśli zawodniczki białostockiego klubu. Przeciwniczka okazała się bowiem minimalnie skuteczniejsza, aczkolwiek kto wie, jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby nie fakt, że do gry o złoto Julia przystąpiła z infekcją, której nabawiła się w trakcie turnieju.

Na trwających ponad tydzień zawodach zaprezentowało się w sumie prawie 2 tysiące sportowców z 39 państw.