Juniorskie błędy i wysoka porażka. Podlaska drużyna wróciła z wyjazdu bez punktów

2020.07.18 08:00
Piątkowy (17.07) wieczór nie zapisze się w pamięci suwalskich kibiców do udanych. Wszystko przez wysoką porażkę Wigier. Biało-Niebiescy polegli w Głogowie z Chrobrym aż 1:4.
Fot: Wigry Suwałki

W poprzedniej kolejce Fortuna I Ligi Wigry Suwałki pokonały u siebie 1:0 Sandecję Nowy Sącz, co było wynikiem zaskakującym. Tym razem ekipie z północno-wschodniej części kraju nie udało się już jednak sprawić niespodzianki. W 33. serii zmagań Podlasianie doznali porażki numer 21 w trwającym sezonie.

Poza zasięgiem Wigier był Chrobry, który to na własnym terenie okazał się dla spadającej do II ligi drużyny bardzo surowy. Klub z Głogowa wykorzystał bowiem liczne błędy w defensywie przeciwników i zwyciężył aż 4:1.

Pierwszy gol padł już w 4. minucie, a jego autorem został Damian Piotrowski, który to skierował futbolówkę do pustej bramki dzięki temu, że Paweł Gierach nie zrozumiał się z golkiperem suwalczan - Janem Balawejderem. Kolejne trafienie - to zdobyte przez Damiana Kowalczyka - ponownie było efektem pomyłki w szeregach obronnych Podlasian. Tym razem źle przed własną bramką zachował się Martin Dobrotka. Ostatecznie Biało-Niebiescy zeszli na przerwę przy rezultacie 3:0 dla gospodarzy, bo w 40. minucie znów sposób na defensywę suwalczan znalazł Kowalczyk.

Po zmianie stron honorowego gola dla Wigier, po asyście Denisa Gojki, strzelił Robert Bartczak, aczkolwiek ostatnie słowo i tak należało do Chrobrego. Wynik starcia na 4:1 ustalił Miłosz Kozak, który z kilkunastu metrów wykonał mierzone - i co najważniejsze celne - uderzenie przy słupku.

W 34. kolejce Fortuna I Ligi Wigry zagrają u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Zaplanowany na przyszłą sobotę (25.07) mecz będzie dla podlaskiej drużyny pożegnaniem z zapleczem PKO Ekstraklasy.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 (3:0)
Bramki: Damian Piotrowski 4, Damian Kowalczyk 26, 40, Miłosz Kozak 76 - Robert Bartczak 69

Chrobry Głogów: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Praznovsky, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak - Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Krzysztof Kubica (79' Robert Mandrysz), Maksymilian Banaszewski, Damian Piotrowski (61' Dominik Piła) - Mikołaj Lebedyński (20' Damian Kowalczyk)

Wigry Suwałki: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Martin Dobrotka, Michał Ozga, Oskar Nowak (61' Denis Gojko) - Mikołaj Wasilewski, Patryk Czułowski, Szymon Łapiński (81' Jakub Kunicki), Jakub Świątek (81' Adrian Karankiewicz), Robert Bartczak - Kacper Wełniak