Karate. Worek medali dla karateków z Białegostoku na Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate WKF

2014.10.29 00:00
14 medali zdobyli zawodnicy Kaisho Karate Klub z Białegostoku w rozgrywanych w Legnicy Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate WKF.
Fot: Kaisho Karate Klub

W imprezie rywalizowało 306 zawodników z 48 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Zdobycie 4 złotych, 3 srebrnych i 7 brązowych medali przełożyło się na zajęcie przez Kaisho drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Złoty medal dla Kaisho wywalczyła drużyna kata juniorów młodszych w składzie: Dominik Słyszewski, Dawid Nguyen Tat i Grzegorz Szydłowski.

Tytuł Mistrzyni Polski w najsilniej obsadzonej konkurencji – kumite juniorek młodszych +54 kg wywalczyła Karolina Klepacka. Zawodniczka Marka Ołowskiego była bezkonkurencyjna wśród 25 startujących dziewcząt.

Na najwyższym stopniu podium w kumite juniorów +76 kg stanął Oskar Romaniuk, a czwarty złoty medal wywalczył Szymon Ołowski wygrywając kategorię kumite młodzieżowców +84 kg.