Katarzyna Rutkowska mistrzynią Polski. Totalna dominacja białostoczanki

2018.04.30 09:59
W sobotnie popołudnie (28.04) na stadionie MOSiR-u w Łomży rozegrane zostały mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. W rywalizacji pań ponownie, już trzeci raz z rzędu, triumfowała reprezentantka Podlasia Białystok - Katarzyna Rutkowska.
Fot: pzla.pl

Na dystansie liczącym 10 000 m Katarzyna Rutkowska nie ma sobie równych. Białostoczanka okazała się najlepszą zawodniczką w kraju podczas dwóch poprzednich mistrzostw Polski, a w sobotę do swej kolekcji dołożyła trzeci złoty medal. 24-letnia białostoczanka od początku narzuciła mocne tempo i ukończyła rywalizację z czasem 33:24.08, wyprzedzając o blisko 5 sekund drugą na mecie Paulinę Kaczyńską (WMLKS Pomorze Stargard). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Olga Kalendarowa-Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża). Brązowa medalistka do zwyciężczyni straciła już jednak bardzo dużo, bo aż 50 sekund.

Mimo zwycięstwa Katarzynie Rutkowskiej nie udało się osiągnąć minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie. To wynosi 32:50.00.