Katastrofa w 4 minuty. Jagiellonia przegrała z Zagłębiem Lubin

2016.10.23 16:44
Wynikiem 1:2 zakończyło się niedzielne spotkanie Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin. O porażce zadecydowały dwie stracone bramki w krótkim odstępie czasu na początku drugiej połowy.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że gospodarze zakończą ten mecz bez żadnego punktu. Spotkanie dobrze rozpoczęło Zagłębie, ale to Jagiellonia w dalszej fazie rywalizacji przejęła inicjatywę. Poskutkowało to bramką Góralskiego w 35. minucie, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Vassiljeva i głową skierował piłkę do siatki. Jaga przez większą część pierwszej odsłony meczu tłamsiła rywala, ale więcej goli nie zdobyła. Trzeba jednak zaznaczyć, że goście również próbowali się odgryzać. Robili to rzadko, ale gdy już wybierali się pod pole karne Kelemena, to ten musiał się nieźle napocić.

Drugą część gry obie ekipy rozpoczęły bez zmian, ale zmiany nastały w wyniku, gdyż w zaledwie 4 minuty Zagłębie odwróciło losy spotkania. Goście zdobyli gole w 49. i 53. minucie, a strzelcami byli Nespor i Woźniak. Jakby tego było mało, między jedną a drugą bramką Zagłębia stuprocentową okazję zmarnował Fiodor Cernych, który w sytuacji sam na sam z Polackiem nie zdołał skierować piłki do siatki.

Mimo usilnych prób, w dalszej części spotkania Żółto-Czerwonym nie udało się już wyrównać. To pierwszy w tym sezonie ligowy mecz Jagiellonii, w którym straciła dwie bramki. Mimo porażki, zespół Michała Probierza pozostał na drugim miejscu w tabeli, ale do liderującej Lechii traci już 4 punkty.

Następnym mecz Jaga rozegra w Krakowie. 30 października rywalem białostockiej drużyny będzie Cracovia.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
Bramki: Góralski 35 - Nespor 49, Woźniak 53

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Rafał Grzyb (76' Przemysław Mystkowski), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik, Jacek Góralski (78' Taras Romanczuk), Przemysław Frankowski, Damian Szymański, Karol Świderski (55' Maciej Górski), Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych

Zagłębie Lubin: Martin Polacek, Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Daniel Dziwniel, Krzysztof Janus, Filip Jagiełło (70' Adrian Rakowski), Łukasz Piątek, Łukasz Janoszka (85' Sebastian Madera), Arkadiusz Woźniak, Martin Nespor (77' Michał Papadopulos)

Zapis relacji live:

II połowa:

90+4. - Koniec. Przegrywamy z Zagłębiem 1:2. Zadecydował fatalny początek drugiej części gry. Za chwilę podsumowanie meczu.

90+3. - Nic z tego. Nie pomogło nawet wejście w szesnastkę rywali Kelemena. Została minuta.

90+3. - Rzut rożny dla Jagi. To już być może ostatnia okazja na wyrównanie.

90+2. - Dośrodkowania na oślep w pole karne Zagłębia przynoszą niewiele dobrego.

90. - Sędzia doliczył do drugiej połowy 4 minuty.

89. - Piłkę wybijają zawodnicy gości. Nadal 1:2.

89. - Zbyt mocne dośrodkowanie Vassiljeva, ale będzie jeszcze rzut rożny.

88. - Rzut wolny z dobrego miejsca będzie miała Jagiellonia.

83. - Głową uderzał Romanczuk, ale po raz kolejny interweniować nie musiał Polacek.

82. - I znów zawiodło ostatnie podanie. Dobrze po dwójkowej akcji wszedł w pole karne "Miedziowych" Tomasik, ale jego płaskie zagranie było niedokładne.

81. - Jest w końcu strzał. Szczęścia próbował Mystkowski, ale zabrakło bardzo dużo. Coraz mniej czasu na odrobienie strat.

80. - Już od dobrych kilkunastu minut gospodarze nie potrafią sobie stworzyć dobrej okazji do strzelenia gola.

78. - Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Za Góralskiego wszedł Romanczuk.

77. - No i roszada w ekipie gości. Nespora zmienia Papadopulos.

76. - Za Grzyba wszedł Mystkowski.

75. - Dzisiaj na trybunach pojawiło się 10 006 kibiców. Oznacza to, że bariery 500 000 widzów na obiekcie od czasów jego wybudowania nie udało się przekroczyć. Do tego wyczyny zabrakło niespełna 3000 fanów.

73. - Za rozgrywanie akcji wziął się Góralski - defensywny pomocnik. Coś tu chyba jest nie tak.

71. - Kolejna zmiana w Zagłębiu. Za Jagiełłę wszedł Rakowski.

70. - Na kilkadziesiąt sekund Jagiellonia zamknęła rywali pod własną bramką, ale bardzo rozbudowaną akcję kończy niecelnym strzałem z dystansu Góralski.

68. - Na bramkę Jagi uderzał Janus, ale broni Kelemen.

67. - Frankowski miał okazję wyjść sam na sam z Polackiem, ale w ostatnim momencie piłkę spod nóg wygarnął mu jeden z obrońców gości.

66. - Sypią się kolejne kartoniki. Tym razem ukarani Dziwniel i Góralski.

65. - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Vassiljev, ale piłka zagrana przez Estończyka była zbyt przeciągnięta i Tomasik nie był w stanie z tym dograniem nic zrobić.

63. - Żółta kartka dla Filipa Jagiełły, który przerwał akcję prowadzoną przez Tomasika.

62. - Jaga próbuje zdobyć wyrównującego gola, ale brakuje dokładności w ostatnim podaniu. W przedostatnim zresztą też.

60. - Kibice zgromadzenia na stadionie w Białymstoku zastanawiają się, czy któryś z kolegów nie zamknął przypadkiem w toalecie Przemysława Frankowskiego. Pomocnik Jagiellonii jest dzisiaj kompletnie niewidoczny.

59. - Dobrze lewą flanką ruszył Guti, ale - tradycyjnie już - dośrodkowanie wybijają obrońcy Zagłębia.

57. - Żółtą kartką ukarany Krzysztof Janus.

56. - Fatalnie rozpoczęła drugą połowę Jagiellonia. Dwie stracone bramki w 3 minuty i w międzyczasie zmarnowana wspaniała okazja Cernycha. Katastrofa.

55. - Za Świderskiego wchodzi Maciej Górski.

52. - Gol. Co tu się dzieje... Źle przed pole karne wybił futbolówkę Runje, a tam znajdował się Woźniak, który z 20 metrów huknął nie do obrony. Przegrywamy już 1:2.

51. - Sytuację sam na sam marnuje Cernych... To nie jest dzień Litwina.

49. - Gol. Niestety nie uda się w tym spotkaniu zachować czystego konta. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do Nespora zagrał Jach, a ten nie miał problemu z pokonaniem Kelemena. 1:1.

47. - Przy linii bocznej zagotował się Michał Probierz, który miał do sędziego pretensje, że ten nie odgwizdał przewinienia na Jacku Góralskim.

46. - Zaczynamy drugą część gry. Lepsze wrażenie po pierwszej połowie zostawiła Jagiellonia, ale goście również mieli swoje sytuacje. Marian Kelemen musiał się już dzisiaj sporo napocić. Obie ekipy wyszły bez zmian. Rozpoczęli Jagiellończycy.

I połowa

45. - Koniec pierwszej połowy. W ostatnich minutach nie wydarzyło się nic ciekawego i na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Wracamy za kwadrans.

41. - Dobrze zapowiadającą się kontrę gospodarzy zmarnował złym zagraniem Szymański.

38. - Znów ratuje nas Kelemen i znów do interwencji zmusił go Nespor. To była setka. Mogło być 1:1.

35. - GOOOOOOOOOL! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Vassiljeva wykorzystał Góralski, który głową pokonał Polacka. 1:0 dla Jagiellonii!

31. - Szybko odpowiedzieć próbowała Jaga, ale strzał Cernycha z pola karnego został zablokowany. Mecz znowu się rozkręcił.

30. - Fantastyczna interwencja Kelemena! W sytuacji sam na sam broni strzał Nespora.

29. - Szybką kontrę wyprowadzili gospodarze, ale źle na prawą stronę do Góralskiego zagrał Świderski. Po chwili Góralski "popisał się" jeszcze gorszym dośrodkowaniem w pole karne.

27. - Jagiellonia coraz dłużej utrzymuje się na połowie rywali. Żadne z dośrodkowań nie może jednak przejść spisujących się bez zarzutów defensorów "Miedziowych".

26. - Brzydki faul Dziwnela na Rafale Grzybie. Dlaczego bez kartonika?

25. - Z ponad 20 metrów strzelał Janoszka, ale piłka po rykoszecie zwolniła i padła łupem Kelemena.

22. - Głową uderzał Runje, ale sędzia odgwizdał przewinienie.

19. - Świetny pomysł miał na rozegranie piłki Świderski, ale jego zagranie piętą nie przeszło między obrońcami gości. Po chwili kolejną akcję przeprowadziła Jaga. Tym razem swoich sił próbował Cernych - niestety bez efektów.

17. - Długi wyrzut z autu Rafała Grzyba w pole karne Zagłębia kończy się bardzo niecelnym uderzeniem jednego z kolegów.

13. - Świetnie w środku pola piłkę odebrała Jagiellonia, po czym prawym skrzydłem został puszczony Frankowski. Pomocnik Żółto-Czerwonych dograł do Vassiljeva, ale ten uderzył zbyt słabo, by pokonać Polacka.

11. - Dobrze piłkę przy kontrataku zagrał Vassiljev, ale źle futbolówkę przyjął Cernych.

8. - Prawą stroną urwał się Frankowski. Płaskie zagranie wybijają jednak obrońcy gości.

5. - Świetną okazję na strzelenie gola marnuje Cernych. Wciąż 0:0.

4. - Zamieszanie w polu karnym "Miedziowych". Piłka została wybita przed pole karne, gdzie zgarnął ją Runje. Obrońca Jagi wszedł w szesnastkę, ale nieznacznie chybił. Bardzo emocjonujący początek spotkania.

3. - Bardzo wysoko podeszli goście. Jagiellonia miała problemy z wyjściem z własnej połowy.

1. - Ależ świetnie zaczęło Zagłębie. Groźnie z prawej strony pola karnego strzelał Janus, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z obrońców Jagi, ale na posterunku był Kelemen.

1. - Od środka boiska rozpoczęli goście.

Przed meczem:

17.58 - Miły moment dla Przemysława Frankowskiego, który otrzymuje właśnie statuetką dla najlepszego piłkarza września w Lotto Ekstraklasie. Za chwilę zaczynamy!

17.50 - Na trybunach białostockiego stadionu gości dzisiaj Zenek Martyniuk - autor dżingla, który rozbrzmiewa po każdym zdobytym golu przez Żółto-Czerwonych.

17.45 - "Miedziowi" w obecnych rozgrywkach 5-krotnie grali na wyjeździe i jeszcze ani razu nie przegrali. 3 mecze zakończyły się zwycięstwem ekipy Piotra Stokowca, dwa razy padł remis. Jest dzisiaj zatem okazja przełamać dwie serie. Serię dwóch bezbramkowych remisów Jagiellonii i dobry bilans w delegacjach gości z Lubina.

17.30 - Tego wieczoru przy ul. Słonecznej możemy nie oglądać zbyt wielu goli. Obie drużyny posiadają bowiem najszczelniejsze defensywy w lidze. Jaga straciła do tej pory 7 bramek, Zagłębie o trzy więcej.

17.20 - W Gdańsku wynik nie uległ już zmianie. Walczymy zatem, aby odskoczyć Bruk-Betowi i nie stracić kolejnych punktów do Lechii. Rywalizację Jagiellonii z Zagłębiem Lubin poprowadzi Krzysztof Jakubik z Siedlec.

17.13 - Niestety Lechiści strzelają na 3:2. Chyba jednak nie będzie nam dzisiaj dane zagrać o lidera.

17.07 - Lechia Gdańsk strzeliła właśnie gola na 2:2. Do końca mecz 10 minut. Taki wynik wciąż pozwala Jagiellonii myśleć o awansie na pierwsze miejsce w tabeli.

17.05 - A oto wyjściowe jedenastki i ławki rezerwowych. Niespodzianką jest miejsce w pierwszym składzie Damiana Szymańskiego, który zastąpi Tarasa Romanczuka. Na prawą obronę powraca także Rafał Grzyb.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Rafał Grzyb, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Damian Szymański, Jacek Góralski - Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev, Karol Świderski – Fiodor Cernych

Rezerwowi: Damian Węglarz, Taras Romanczuk, Dmytro Chomczenowski, Łukasz Burliga, Przemysław Mystkowski, Marek Wasiluk, Maciej Górski

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Daniel Dziwniel, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Aleksandar Todorovski - Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka, Krzysztof Janus, Łukasz Piątek - Martin Nespor, Arkadiusz Woźniak.

Rezerwowi: Konrad Forenc, Adam Buksa, Dorde Cotra, Sebastian Madera, Michal Papadopulos, Adrian Rakowski, Filip Starzyński.

16.55 - Zanim jednak składy, krótki raport z Gdańska, gdzie Lechia mierzy się z Piastem Gliwice. Do końca meczu pozostało niespełna pół godziny, a Piast prowadzi z ekipą Piotra Nowaka 2:1. Jeżeli taki rezultat utrzyma się do ostatniego gwizdka arbitra - Jagiellonia będzie miała dzisiaj okazję powrócić na fotel lidera.

16.45 - Witamy na kolejnym spotkaniu Żółto-Czerwonych. Tym razem białostocki zespół podejmie, będące na 4. pozycji, Zagłębie Lubin. Rywal więc nie byle jaki, ale jak zawsze przy Słonecznej liczymy na dobre widowisko i komplet punktów. Za chwilę składy obu ekip.