Kick-boxing. Tomasz Klimiuk z Humana Białystok z Pucharem Świata!

2016.06.08 18:23
Tomasz Klimiuk z białostockiego Humana Białystok zdobył Puchar Świata w Kickboxingu!
Fot: Human Białystok

We włoskim Rimini o tytuł rywalizowało ponad 600 zawodników z 25 krajów. Reprezentacja Polski zajęła bardzo wysokie - 3. miejsce, zaraz za Włochami i Ukrainą. Nasi gladiatorzy zdobyli 16 złotych medali, 14 srebrnych i 21 brązowych.

To wielki sukces, bo tak wysoko Polska już dawno się nie uplasowała. Ponadto ze znakomitej strony pokazał się Tomasz Klimiuk - zawodnik białostockiego klubu kick-boxingu "Human". Wojownik z Podlasia zdobył Puchar Świata. W finałowej walce pokonał innego Polaka - Michała Bławdziewicza.

- Dojście do najważniejszej walki nie było problemem, ale w konfrontacji finałowej Klimiuk już nie miał łatwo. Spotkał się bowiem z przeciwnikiem, z którym niegdyś już przegrał. Determinacja i bardzo wysokie tempo walki pozwoliło mu zwyciężyć 3:0 i przywieźć puchar do Białegostoku - relacjonował trener Krzysztof Humeńczyk.