Kłopoty Ślepska w Wałbrzychu

2017.11.04 21:18
Ślepsk Suwałki zwyciężył w sobotę (4.11) wyjazdowe starcie z ekipą Aqua Zdrój Wałbrzych, ale kompletu oczek nie zdobył. Wszystko przez to, że był to triumf dopiero po tie-breaku.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

Zawodnicy suwalskiego Ślepska na starcie w ramach 7. kolejki siatkarskiej I ligi jechali jako zdecydowani faworyci. Mierzyć się mieli bowiem z zespołem Aqua Zdrój Wałbrzych, a więc drużyną, która w dotychczasowych meczach odniosła tylko dwa triumfy i zajmowała w tabeli odległe 10. miejsce.

Początek wyjazdowej potyczki nie przyniósł większych niespodzianek. Gracze Ślepska prezentowali się od swych rywali zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygrali pierwsze dwa sety. Niestety w kolejnych partiach do głosu doszli gospodarze, którzy zaskoczyli suwalczan wyjątkową determinacją i stojącą na wyższym poziomie niż w początkowej fazie starcia skutecznością. Aqua Zdrój Wałbrzych doprowadził do tie-breaku, w którym znów na swój normalny, a więc wysoki, poziom wrócili siatkarze Ślepska.

Wicemistrzowie I ligi z poprzedniego sezonu wygrali piątego seta 15:11 i cały mecz 3:2. Największy rywal suwalczan – Krispol Września – swoje spotkanie zwyciężył jednak 3:1, przez co dogonił Podlasian w tabeli. Oba kluby mają obecnie po 18 punktów.

Aqua Zdrój Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 2:3 (20:25, 23:25, 25:19, 25:20, 11:15)