Kluczem do sukcesu była wysoka skuteczność. Drużyna z ligowej czołówki pokonana

2021.03.21 13:38
W 25. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok zagrał na wyjeździe ze znajdującym się na 4. pozycji Clearexem Chorzów. Podopieczni Adriana Citki wygrali delegacyjną potyczkę 4:2.
Fot: Maciej Safaryn

Choć Słonecznym nie grozi spadek ze Statscore Futsal Ekstraklasy, a i ligowe podium od dawna jest już poza zasięgiem, to jednak ekipa ze stolicy Podlasia nie zamierza w ostatniej części sezonu grać na pół gwizdka. MOKS udowodnił to w Chorzowie, pokonując miejscowy Clearex 4:2.

Wprawdzie to gospodarze przez większą część spotkania mieli optyczną przewagę, ale do pewnego momentu gole strzelali tylko i wyłącznie białostoczanie. Wynik meczu, oddając uderzenie z dystansu, w 17. minucie pojedynku otworzył Mateusz Prolejko, a następnie, między 34. a 37. minutą starcia, kolejne trafienia na konto Słonecznych zaliczyli Michał Osypiuk (x2) oraz Piotr Skiepko.

W końcówce spotkania futsaliści Clearexu zdołali nareszcie pokonać golkipera MOKS-u - i to nawet dwukrotnie - lecz bramki te nie miały już większego znaczenia, bo wszystkie punkty i tak powędrowały w ręce Podlasian.

W następnej kolejce przeciwnikiem drużyny trenowanej przez Adriana Citkę będzie plasujący się na 7. pozycji FC Reiter Toruń.

*drużyna wycofała się z rozgrywek

Clearex Chorzów - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:4 (0:1)
Bramki: Przemysław Dewucki 40, Krzysztof Salisz 40 - Mateusz Prolejko 17, Michał Osypiuk 34, 37, Piotr Skiepko 36

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz (Święciński) - Kowalczyk, Citko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Prolejko