Kolejna porażka młodej Jagiellonii

2018.09.26 14:19
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok przegrali 3. mecz w sezonie. Tym razem Żółto-Czerwoni okazali się słabsi od krakowskiej Wisły.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

W środę (26.09) na bocznym boisku stadionu miejskiego podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego stoczyli zaległy bój 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Rywalem białostoczan była Wisła Kraków, która do siatki gospodarzy trafiła już w 10. minucie rywalizacji, kiedy to Patryk Moskalewicz oddał celne uderzenie z dystansu.

Jaga mogła szybko wyrównać, lecz najpierw doskonałej okazji nie wykorzystał Paweł Gierach, a po chwili skutecznością nie popisał się także Karol Struski. Choć przyjezdni również szukali swoich szans (Błażej Niezgoda wybronił m.in. sytuację sam na sam), to jednak zdecydowanie więcej z gry mieli Jagiellończycy. W słupek trafił Mateusz Gdowik, a w końcowych minutach pojedynku pięknie zza pola karnego uderzył Szymon Łapiński. Ponieważ jednak kapitalną interwencją wykazał się golkiper Wisły, krakowianie dowieźli do końca wynik 1:0 i to oni dopisali do swego dorobku komplet punktów.

Następnym przeciwnikiem juniorów starszych Jagiellonii Białystok będzie Arka Gdynia. Mecz ten rozegrany zostanie w niedzielę (30.09) na Pomorzu.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: Patryk Moskiewicz 10

Jagiellonia Białystok: Niezgoda - Pankiewicz, Gdowik, Śledzicki, Gierach (77' Frelek) - Bayer, Nawrocki – Matus (75' Sakowicz), Struski, Wasilewski (70' Łapiński) - Chyrchała (61' Kurkiewicz)