Kolejna porażka Wigier. Strefa spadkowa jest już coraz bliżej

2018.11.11 09:09
Debiut Ariela Jakubowskiego w roli szkoleniowca Wigier nie wypadł zbyt okazale. Suwalczanie polegli bowiem przed własną publicznością 1:3 z GKS-em Jastrzębie. Taki wynik nie może jednak dziwić, skoro gospodarze od 40. minuty grali w osłabieniu.

Za piłkarzami Wigier kolejny nieudany ligowy mecz. Biało-Niebiescy walczyli bardzo ambitnie, zostawili na murawie sporo zdrowia, ale ponieważ w postawie gospodarzy więcej było "gryzienia trawy" niż piłkarskiej jakości, sędzia Pskit nie żałował suwalczanom kartek. Efekt? Już w 40. minucie boisko musiał opuścić Najemski, który za faul przed polem karnym otrzymał drugie "żółtko" w tym meczu.

Wigry dotrzymały do przerwy bezbramkowy remis, ale po zmianie stron przyjezdni szybko dopięli swego i już w 50. minucie - po ogromnym zamieszanie w szesnastce - wyszli na prowadzenie. Do siatki Biało-Niebieskich trafił Dawid Gojny.

Po nieco ponad godzinie rywalizacji GKS wygrywał już 2:0, bo świetnym uderzeniem, przy którym stojący w bramce Damian Węglarz nie miał żadnych szans, popisał się Patryk Skórecki. Wigry nie poddawały się, czego efektem był gol kontaktowy strzelony wślizgiem przez Roberta Bartczaka.

W 82. minucie mogło być nawet 2:2, jednak futbolówka kopnięta przez wypożyczonego z Jagiellonii Białystok Bartosza Bidę zatrzymała się na poprzeczce.

Mimo starań piłkarze Wigier nie zdołali odrobić strat, a na dodatek w końcówce stracili kolejną bramkę, gdyż w polu karnym faul popełnił Adrian Piekarski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Szymura.

Po 18 kolejkach Fortuna I Ligi Wigry mają 19 punktów. Taki dorobek pozwala okupować pozycję numer 15, czyli pierwszą, która nie jest zagrożona spadkiem.

Wigry Suwałki - GKS 1962 Jastrzębie 1:3 (0:0)
Bramki: Robert Bartczak 72 - Dawid Gojny 50, Patryk Skórecki 66, Kamil Szymura 87k

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Wojciech Kuriata (46' Adrian Piekarski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz - Paweł Olszewski (70' Bartosz Olszewski), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy (57' Bartosz Bida), Piotr Kwaśniewski - Kamil Sabiłło, Robert Bartczak

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek (46' Kacper Kawula), Kamil Szymura, Dawid Gojny - Patryk Skórecki, Maciej Spychała (66' Adam Żak), Damian Tront, Kamil Jadach (89' Krzysztof Gancarczyk), Farid Ali - Kamil Adamek