Kolejna wygrana Wigier. Potężny skok suwalczan w ligowej tabeli

2019.08.21 22:15
Za piłkarzami Wigier Suwałki bardzo udane dni. Podopieczni Adama Fedoruka najpierw, w sobotę (17.08), pokonali u siebie 1:0 Podbeskidzie Bielsko Biała, a w środę (21.08) triumfowali też na wyjeździe. W pokonanym polu została Olimpia Grudziądz.
Fot: Wigry Suwałki

Przedsezonowe przewidywania jak na razie kompletnie się nie sprawdzają. Wigry według bukmacherów miały być jednym z najpoważniejszych kandydatów do spadku, a tymczasem zawodnicy z północno-wschodniej Polski, po 5 kolejkach rozgrywek 2019/2020, mają na swym koncie aż 8 oczek, co pozwala suwalczanom zajmować na zapleczu PKO Ekstraklasy miejsce w górnej połowie tabeli.

Po triumfie nad Podbeskidziem podlaska ekipa awansowała na lokatę numer 13, a dołożenie kompletu punktów z Olimpią Grudziądz, pozwoliło graczom Adama Fedoruka wykonać skok na pozycję 7.

Biało-Niebieskim zwycięstwo nad ekipą z województwa kujawsko-pomorskiego nie przyszło jednak łatwo. Wprawdzie Wigry już w 2. minucie otworzyły wynik spotkania, bo gola po rzucie rożnym zdobył Grzegorz Aftyka, lecz później do intensywnych ataków ruszyli gospodarze. Przyniosło to efekt w postaci szybkiego wyrównania. Bramkę na 1:1 strzelił Omran Haydary, który wykorzystał centrę z kornera posłaną przez Jakuba Lukowskiego.

Później rezultat starcia długo się nie zmieniał. W końcu jednak piłka ponownie wpadła do siatki i to do siatki Olimpii. W 74. minucie swoje drugie trafienie w sezonie zaliczył bowiem Arkadiusz Najemski.

W ostatnim kwadransie zawodnicy z Grudziądza rzucili się do odrabiania strat, ale mimo usilnych prób nie udało im się ponownie pokonać stojącego między słupkami Wigier Dominika Kąkolewskiego, dlatego pierwsze wyjazdowe zwycięstwo suwalczan w batalii 2019/2020 stało się faktem.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki: Omran Haydary 7 - Grzegorz Aftyka 2, Arkadiusz Najemski 74

Olimpia Grudziądz: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski (82' Sebastian Kamiński), Ivan Ocenas, Lukas Duriska, Ariel Wawszczyk - Tiago Alves, Maciej Kona, Konrad Handzlik (88' Dominik Frelek), Joao Criciuma (71' Maciej Twarowski), Jakub Łukowski - Omran Haydary

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Konrad Matuszewski, Arkadiusz Najemski, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski, Joel Huertas - Łukasz Sosnowski, Paweł Gierach (69' Kamil Sabiłło), Grzegorz Aftyka - Cezary Sauczek (90' Michał Ozga), Szymon Łapiński (46' Robert Bartczak)