Kolejne 0:3 Wigier. Debiut 15-latka

2018.05.05 08:47
W piątek (4.05) Wigry Suwałki doznały 10. porażki w sezonie. Suwalczanie przegrali bardzo wyraźnie ze Stalą Mielec.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

0:3 przed tygodniem z Chojniczanką Chojnice, 0:3 w piątek ze Stalą Mielec. Ostatnie dwa wyjazdowe mecze z ligową czołówką zdecydowanie piłkarzom suwalskich Wigier nie wyszły. O ile w pojedynku z pomorskim klubem Biało-Niebiescy potrafili momentami zagrać nieźle i stworzyć jakieś sytuacje bramkowe, tak w meczu z ekipą z Podkarpacia podopiecznym Artura Skowronka nie wychodziło już niemal nic.

Stal od początku spotkania wyglądała na zespół lepszy i tylko kwestią czasu było to, kiedy swą przewagę udokumentuje golem lub golami. Te padły w drugiej połowie. Najpierw w dużym podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Bartosz Nowak, a następnie - w końcowych minutach rywalizacji - wynik starcia ustalili Dermanović i Wroński.

W międzyczasie oglądaliśmy też dwie czerwone kartki. Po stronie gospodarzy otrzymał ją Rafał Grodzicki, zaś po stronie gości Laurentiu Iorga. Nie wpłynęły one jednak w żaden sposób na obraz boiskowych wydarzeń. Dominacja Stali nie podlegała żadnej dyskusji.

Warto też jeszcze odnotować sytuację, która miała miejsce w ostatnich sekundach meczu. Na placu zmagań w barwach Wigier pojawił się zaledwie 15-letni Jakub Świątek, który wybiegając na murawę w Mielcu, stał się najmłodszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek zagrał na poziomie I ligi.

Stal Mielec - Wigry Suwałki 3:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Nowak 59, Dejan Dermanović 85, Łukasz Wroński 88

Stal Mielec: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, 3. Krzysztof Kiercz, Leandro - Michał Janota, Martin Dobrotka, Tomasz Swędrowski (83' Piotr Marciniec), Bartosz Nowak (80' Łukasz Wroński), Maksymilian Banaszewski - Jakub Arak (75' Dejan Dermanović)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Mateusz Spychała, Rafał Remisz, 4. Mateusz Żyro, Artur Bogusz - Laurentiu Iorga, Patryk Sokołowski, Adrian Jurkowski (70' Piotr Kwaśniewski), Robert Obst (89' Bartosz Gużewski), Mariusz Rybicki (90' Jakub Świątek) - Patryk Klimala