Kolejne minuty Jagiellończyków w narodowych reprezentacjach

2017.06.13 13:00
Konstantin Vassiljev i Luka Gugeszaszwili – a więc dwaj piłkarze Jagiellonii Białystok – ponownie wystąpili w barwach swoich reprezentacji narodowych.

W poniedziałkowy (12.06) wieczór kadra Estonii rozegrała towarzyskie spotkanie z drużyną Łotwy. Starcie odbywające się w Rydze zakończyło się po myśli gości, którzy po bramkach Zenjova i Purje zwyciężyli 2:1. Jedynym trafieniem dla gospodarzy popisał się Ikaunieks.

W spotkaniu tym przez ponad pół godziny grał Konstantin Vassiljev z białostockiej Jagiellonii. Pomocnik Żółto-Czerwonych na murawie zameldował się w 57. minucie, zmieniając Mattiasa Kaita.

Łotwa – Estonia 1:2 (1:0)
Bramki: Ikaunieks 22 – Zenjov 51, Purje 77

Estonia: Meerits – Vihmann, Kait (57' Vassiljev), Dmitrijev (84' Mosnikov), Toomet (69' Purje), Anier (46' Zenjov), Luts (81' Lepistu), Mets, Kallaste (69' Kruglov), Baranov, Teniste

Dłużej, bo przez 79 minut, na boisku przebywał Luka Gugeszaszwili. Gruzja U-19, w której występował bramkarz Jagi, pokonała rówieśników z Bułgarii 1:0, a golkiper z Białegostoku zanotował bardzo udany występ, w którym nie popełnił żadnego błędu i był mocnym punktem drużyny.

Reprezentacja Luki Gugeszaszwiliego przygotowuje się aktualnie do mistrzostw Europy do lat 19, które rozpoczną się już 2 lipca. Gospodarzem tego turnieju będą właśnie Gruzini.

Bułgaria U-19 – Gruzja U-19 0:1 (0:1)
Bramka: Burdżanadze 12