Kolejne podium Natalii Maliszewskiej

2019.02.04 11:59
Specjalizująca się w short tracku Natalia Maliszewska na zawodach Pucharu Świata w niemieckim Dreźnie zajęła 3. miejsce. Białostoczanka uplasowała się na podium w rywalizacji na 500 m.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska wciąż znajduje się w wysokiej dyspozycji. Złota medalistka ostatnich mistrzostw Europy w short tracku wywalczyła bowiem w niedzielę (3.02) kolejne podium Pucharu Świata. Tym razem zawodniczka Juvenii Białystok świetnie zaprezentowała się w Dreźnie, gdzie okazała się minimalnie gorsza jedynie od przedstawicielki Włoch (Martina Valcepina) oraz reprezentantki Holandii (Lara van Ruijven).

Polka w finale jazdy na 500 m przez większą część wyścigu znajdowała się na pozycji numer 3 - i na takim też miejscu zakończyła niemieckie zmagania. Zgarnięcie brązowego medalu pozwoliło Maliszewskiej dopisać do swego dorobku w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 6400 punktów. To oznacza, że nad kolejną rywalką białostoczanka ma aktualnie 11255 oczek przewagi.

Następna batalia w ramach wspomnianego cyklu odbędzie się za kilka dni (7-10.02) w Turynie.