Kolejny horror z udziałem Ślepska

2018.11.10 20:59
W 8. kolejce siatkarskiej I ligi zawodnicy Ślepska Suwałki mierzyli się na wyjeździe z ekipą KPS-u Kielce. Podlasianie mecz ten wygrali, jednak potrzebowali do tego tie-breaka.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Sobotnie (10.11) starcie pomiędzy Ślepskiem a KPS-em zaplanowane było na godz. 17.00, aczkolwiek siatkarze do rywalizacji przystąpili dopiero 50 minut później, gdyż z powodu awarii prądu o pierwotnej porze rozgrywania meczu w kieleckiej hali panowała ciemność.

Małe opóźnienie nie zdekoncentrowało suwalczan, bo to oni lepiej weszli w spotkanie i wygrali dwie pierwsze partie. Podopieczni Mateusza Mielnika nie potrafili jednak utrzymać aż tak wysokiej dyspozycji w kolejnych częściach pojedynku, dlatego też do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy po ambitnej walce doprowadzili do wyrównania.

O wyłonieniu zwycięzcy zadecydować musiał zatem tie-break. Decydująca odsłona spotkania - podobnie jak cały mecz - była bardzo wyrównana, lecz w najważniejszym momencie to gracze Ślepska zaprezentowali stalowe nerwy i to oni - dzięki wygraniu piątego seta 17:15 - dopisali do swego ligowego dorobku 2 punkty.

Warto przypomnieć, że przed tygodniem suwalczanie także musieli rozgrywać najdłuższy z możliwych pojedynków. Wtedy to gracze Ślepska w stosunku 3:2 uporali się z MCKiS-em Jaworzno.