Kolejny nieudany mecz Słonecznych. Strefa spadkowa coraz bliżej

2019.11.24 09:20
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok nie mają za sobą udanego okresu. Podlasianie nie wygrali w lidze od pięciu ligowych kolejek, w efekcie czego spadli na 10. miejsce w tabeli.

Domowy mecz z posiadającym tyle samo punktów Piastem Gliwice miał być dla podopiecznych Adriana Citki okazją do przerwania złej passy z ostatnich tygodni i marszu w górę tabeli. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, bo w pojedynku ze śląską ekipą białostoczanie stanowili dla swych rywali jedynie tło.

Przyjezdni strzelecki festiwal rozpoczęli w 18. minucie, kiedy to do siatki gospodarzy trafił Romero. Wynik 0:1 do przerwy nie zwiastował jeszcze tragedii, ale po zmianie stron Piast był bezwzględniejszy, co poskutkowało tym, że sobotni (23.11) pojedynek toczony w hali VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Warszawskiej ostatecznie zakończył się triumfem gości aż 6:1. W drugiej połowie gole dla ekipy z Gliwic zdobywali Tavares, Grecz (x2), Solecki oraz ponownie Romero, natomiast honorowe trafienia dla MOKS-u w ostatniej minucie starcia zaliczył Lisnyczenko.

W następnej kolejce zawodnikom Adriana Citki o punkty znów nie będzie łatwo, gdyż ligowy terminarz Futsal Ekstraklasy nakazuje białostoczanom udać się na teren krajowego potentata, czyli Rekordu Bielsko-Biała.

14. Gwiazda Ruda Śląska 10 5 18:44

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Piast Gliwice 1:6 (0:1)
Bramki: Witalij Lisnyczenko 40 - German Romero 18, 39, Victor Tavares 29, Michał Grecz 30, 38, Dominik Solecki 36

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Danilewicz - Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Prolejko, Zalewski

Piast Gliwice: P. Grzywa, Widuch - Bugański, Wołongiewicz, Romero, M. Grzywa, Solecki, Czyszek, Cygnarowski, Grecz, Tavarez, Szadurski