Kolejny popis Żubrów. Wygrał też Tur

2018.11.24 19:29
W 10. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) zwycięstwa odniosły dwa kluby z Podlasia. Żubry ograły u siebie Siarkę, natomiast Tur - również we własnej hali - pokonał Akademię Koszykówki Legii Warszawa.

Sobotni (24.11) bój Żubrów Białystok z Siarką Tarnobrzeg miał dosyć zaskakujący przebieg. Podlaska ekipa bardzo długo męczyła się bowiem na swoim parkiecie z jednym ze słabszych zespołów w stawce, czego potwierdzeniem jest remisowy wynik w połowie starcia po 41.

Podopieczni Tomasza Kujawy, którzy w sezonie 2018/2019 zwyciężyli do tej pory wszystkie spotkania, nie mieli jednak ochoty na żadną niespodziankę i w drugiej części rywalizacji wyraźnie podkręcili tempo. Efekt? Wygranie kwarty numer trzy w stosunku 19:12 i prawdziwa dominacja w końcówce meczu, dzięki czemu ostateczny wynik zatrzymał się na poziomie 95:69.

Najwięcej punktów w białostockiej ekipie zdobył Jakub Lewandowski - autor 15 oczek.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz Tura, który w batalii z Akademią Koszykówki Legii Warszawa wiódł prym już od początkowych minut pojedynku. Nie ma jednak czemu się dziwić. Stołeczna drużyna z jednym zwycięstwem na koncie zamyka aktualnie ligową stawkę, więc w boju z wiceliderem nie miała większych szans.

Bohaterem spotkania, które zakończyło się rezultatem 100:82, został Patryk Milewski. Zawodnik ten rzucił 28 punktów.

14. Akademia Koszykówki Legii Warszawa 10 11 1-9

Żubry Białystok - Siarka Tarnobrzeg 95:69 (21:22, 20:19, 19:12, 35:16)
Żubry Białystok: Jakub Lewandowski (15 pkt), Daniel Kamiński (4 pkt), Michał Bombrych (6 pkt), Arkadiusz Zabielski (8 pkt), Bartłomiej Wróblewski (6 pkt), Kamil Czosnowski (6 pkt), Patryk Andruk (5 pkt), Michał Wielechowski (13 pkt), Andrzej Misiewicz (4 pkt), Maciej Parszewski (11 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (3 pkt), Adrian Warszawski (14 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 100:82 (24:10, 28:20, 27:28, 21:24)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sebastian Sawicki (0 pkt), Mateusz Bębeniec (5 pkt), Łukasz Kuczyński (11 pkt), Łukasz Kiluk (0 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Rafał Stefanik (8 pkt), Tomasz Pisarczyk (9 pkt), Maciej Bębeniec (15 pkt), Patryk Milewski (28 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Sylwester Kus (13 pkt)