Kolejny sparing i kolejny remis. Tym razem z Viitorulem Konstanca

2020.01.24 18:16
Za piłkarzami Jagiellonii drugi podczas zgrupowania w Turcji mecz kontrolny. Po potyczce z przedstawicielem Kosowa przyszedł czas na bój z drużyną rumuńską. Pojedynek z Viitorulem Konstanca zakończył się wynikiem 1:1.
Fot: jagiellonia.pl

Na drugi zimowy sparing trener Iwajło Petew wystawił nieco inny skład niż na potyczkę z KF Ballkani. W starciu z szóstą drużyną rumuńskiej Ekstraklasy oraz zdobywcą krajowego pucharu i superpucharu szkoleniowiec Dumy Podlasia postawił bowiem na Mudrinskiego, a także Savkovicia. Na ławce rezerwowych znaleźli się za to Martin Kostal oraz Bartosz Bida.

W początkowej fazie spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli Rumuni, którzy swą piłkarską wyższość szybko przełożyli na gola. Już w 3. minucie wynik pojedynku otworzył Rivaldinho, który wykorzystał prostopadłe podanie od jednego z kolegów. Jaga zdołała jednak szybko wyrównać, bo Jesus Imaz zauważył, że golkiper przeciwników jest wysunięty, w efekcie czego Hiszpan oddał zaskakujący strzał z kilkudziesięciu metrów, który przelobował stojącego między słupkami Cabuza i wylądował w siatce.

Z czasem gra się wyrównała. Ba, to wręcz Jagiellończycy zaczęli nawet wyglądać na murawie lepiej, ale uderzenia Prikryla i Mudrinskiego nie znalazły drogi do bramki, po czym zespół Viitorulu uratowała poprzeczka.

Druga połowa meczu nie przyniosła już goli, co jednak nie znaczy, że nie pojawiły się emocje. W 58. minucie swoją okazję na kolejną bramkę miał Jesus Imaz, lecz w sytuacji sam na sam pomocnik Dumy Podlasia zdecydował się na lob, z którym golkiper Rumunów sobie poradził. W kolejnych minutach napór Jagi nadal trwał, czego dowodem były dwa strzały Arsenicia, które w obu przypadkach wylądowały na poprzeczce. W końcówce pojedynku do głosu znów doszli wprawdzie przeciwnicy Jagiellonii, ale nie potrafili oni przeprowadzić akcji na wagę zwycięstwa, dlatego piątkowy (24.01) sparing zakończył się wynikiem 1:1.

Następny mecz kontrolny Duma Podlasia rozegra w poniedziałek (27.01). Wtedy to rywalem białostockiej ekipy będzie SK Dnipro-1 (Ukraina).

Jagiellonia Białystok - Viitorul Konstanca 1:1 (1:1)
Bramki: Jesus Imaz 11 - Rivaldinho 3

Jagiellonia Białystok: Dejan Iliev (46' Damian Węglarz) - Jakub Wójcicki (76' Andrej Kadlec), Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień (73' Dawid Szymonowicz), zawodnik testowany (77' Bodvar Bodvarsson) - Tomas Prikryl (82' Aleksander Stawiarz), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Jesus Imaz (84' Karol Struski), Mile Savković (46' Martin Kostal) - Ognjen Mudrinski (55' Bartosz Bida)

Viitorul Konstanca (skład wyjściowy): Catalin Cabuz - Damien Dussaut, Bogdan Tiru, Virgil Ghita, Bradley de Nooijer - Gabriel Iancu, Malcom Edjouma, Andrei Ciobanu, Cosmin Birnoi, Rivaldinho - Jacques Zoua