Koncert w UMFC

dodane dnia: 2017-11-16 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2017-11-21
Recital puzonowy:
Bartosz Bury – puzon
Karina Komendera – fortepian

W programie:
Johann Georg Albrechtsberger – Concerto
Eric Ewazen – Sonata
Siergiey Rachmaninoff – Elegy
Stjepan Šulek – Sonata (Vox Gabrieli)
Brian Lynn – Doollalynastics

Godz.19.00.
Sala Audytoryjna.
Wstęp wolny.

O artystach:

Bartosz Bury – od 2014 roku Student w klasie Iana Bousfielda w Hochschule der Kunste Bern w Szwajcarii oraz absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie puzonu ad. Zdzisława Stolarczyka. Naukę gry na puzonie rozpoczął w 1997 w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie tego samego pedagoga.
Jest laureatem ponad trzydziestu nagród i wyróżnień uzyskanych na konkursach i przesłuchaniach muzycznych, m.in.: Grand Prix IV Międzynarodowego Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu (2005) i Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych im. L. Lutaka w Krakowie (2005), Wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych (Brno 2007),Wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu napisanego na konkurs na I Międzynarodowym Konkursie im. M. Spisaka (Dąbrowa Górnicza 2008), II nagrody na Konkursie o Stypendium Fundacji Yamaha (Kraków), II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2009) i II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie (2009), III nagrody na V Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie (2009) i I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Szczecinie (2009), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2011). Brał także udział w Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” w Czechach (2012) i Międzynarodowym Konkursie AEOLUS Wettbewerb w Düsseldorfie (2013).
Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2004 i 2005 oraz stypendystą Karitative Stiftung Dr. Gerber-ten Bosch w Zurychu w 2015 roku. Brał udział w festiwalu Warszawska Jesień (2006). Jako solista i kameralista występował m.in. w Sali koncertowej NOSPR (Katowice), Sankt Gallen (Szwajcaria), Kreuzkirche (Drezno), Studio PR i TVP im. W. Lutosławskiego oraz Filharmonii Narodowej (Warszawa), City Hall (Pekin), Konzerthaus (Berlin), Gasteig Kutur Zentrum (Monachium), Filharmonii Narodowej (Zagrzeb), Suntory Hall, Tokio Opera City Hall (Tokio). Współpracuje z orkiestrami Filharmonii Krakowskiej, Sinfoniettą Cracovia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Capella Cracoviensis, NOSPR w Katowicach.

Karina Komendera Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i IIst. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu (2006), Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Pawła Skrzypka (2011) oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2012). Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 roku zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W grudniu 2016 wystąpiła wraz z kwartetem im. Aleksandra Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 roku jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych FINALIS. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Przygotowywała artystów do castingów i udziału w produkcjach: The last 5 years, Mamma Mia, Piloci (TM ROMA), Ghost (TM w Gdyni), Zakonnica w przebraniu, Jekyll&Hyde, Opowieści zimowe(TM w Poznaniu), Rodzina Addamsów (TM w Gliwicach), Adonis ma Gościa, Brzydki Kaczorek, Korczak, Skrzypek na Dachu, Upiór w Operze, Dr Zhivago (OIFP w Białymstoku). Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u Grahama Scotta/Royal Collage of Music/, Thomasa Hechta/Singapore Collage of Art/, Johna Perry`ego/Julliard Collage of Art/, Jorgena Larsena, Kevina Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w Festiwalach i Kursach Interpretacji m.in. Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City. W latach 2010-2014 była organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w Bielsku-Białej.
Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka, pracuje na stanowisku asystenta w klasie fortepianu oraz jako akompaniator klas instrumentów dętych na Uniwersytecie Muzycznym
Miejsce imprezy
ul. Kawaleryjska 5
15-324 Białystok
Imprezy

1294 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39