Koszykarskie drużyny z Podlasia nie zawiodły

2021.11.07 20:38
8. kolejka koszykarskiej II ligi (gr. B) była dla ekip z północno-wschodniej Polski udana. Żubry pokonały bowiem TSK Roś Pisz, a Tur rozprawił się z Akademią Koszykówki Legii Warszawa.
Fot: Adrianna Zawadzka

Białostockie Żubry przed tygodniem potknęły się na silnej Polonii Warszawa, lecz podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego już w 8. serii zmagań ponownie wrócili na zwycięską ścieżkę. W sobotę (6.11) we własnej hali rogaty zespół pokonał TSK Roś Pisz, dzięki czemu ekipa z Podlasia cały czas znajduje się na szczycie ligowej tabeli.

Domowy bój rozstrzygnął się już po 30 minutach rywalizacji. Żubry na ostatnią kwartę wyszły, mając 25 oczek więcej niż przeciwnicy i była to przewaga na tyle bezpieczna, że w szeregi białostoczan wkradło się duże rozluźnienie. Goście mniejszą koncentrację swego rywala skrzętnie wykorzystali, znacznie zmniejszając rozmiar porażki, aczkolwiek triumf białostoczan i tak nie był zagrożony. Lider II ligi ostatecznie pokonał TSK Roś Pisz 87:81, a bohaterem spotkania został Andrzej Misiewicz, który zdobył - uwaga - aż 30 punktów.

W niedzielę (7.11) niemal pewnego zwycięstwa omal nie utracili za to zawodnicy Tura. Klub z Bielska Podlaskiego po pierwszej kwarcie wygrywał z Akademią Koszykówki Legii Warszawa 24:10, ale później to goście wyglądali na parkiecie nieco lepiej, przez co w czwartej części pojedynku oba zespoły dzielił już dystans zaledwie 3 oczek. Na szczęście w decydującym momencie gracze trenowani przez Piotra Bakuna wrócili do solidniejszego punktowania i stołeczna drużyna nie zdołała odrobić wszystkich strat. Mecz zakończył się wynikiem 79:72.

W 9. serii II-ligowych zmagań obie ekipy z Podlasia rozegrają starcia wyjazdowe. Żubry zmierzą się z Energą Hutnik Koszykówka, natomiast Tur powalczy z Isetią Erzurum.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
15. UKS Trójka Żyrardów 7 8 1-6

Żubry Chorten Białystok - TSK Roś Pisz 87:81 (25:12, 19:26, 31:12, 12:31)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (6 pkt), Filip Nieroda (7 pkt), Patryk Zdanowicz (2 pkt), Michał Bombrych (9 pkt), Mariusz Rapucha (9 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (15 pkt), Arkadiusz Zabielski (9 pkt), Andrzej Misiewicz (30 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Akademia Koszykówki legii Warszawa 79:72 (24:10, 23:23, 16:21, 16:18)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (12 pkt), Mateusz Bębeniec (11 pkt), Bartłomiej Wróblewski (2 pkt), Jakub Lewandowski (14 pkt), Przemysław Tradecki (11 pkt), Jarosław Giżyński (19 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Michał Szwedo (10 pkt)