Koszykówka. Dwa zwycięstwa na początek nowego roku

2017.01.06 17:22
Bardzo udanie zmagania w 2017 r. rozpoczęli koszykarze z woj. podlaskiego. Zwycięstwo w 16. kolejce II-ligowej rywalizacji odnieśli zarówno zawodnicy białostockich Żubrów, jak i Tura Basket Bielsk Podlaski.
Fot: pixabay.com

Przeciwnikiem Żubrów w pierwszym meczu po kilkunastodniowej przerwie był zespół AZS PŚk Galeria Echo Kielce, czyli outsider II ligi, który do tej pory wygrał tylko raz. Żubry – jak przystało na bardziej renomowany zespół – od początku zagrały agresywnie i skutecznie, co zaprocentowało wysokim prowadzeniem – bo 30:9 – już po pierwszej kwarcie. Kolejna odsłona spotkania również należała do gospodarzy z Białegostoku i choć w drugiej połowie rywalizacji do głosu doszli goście, to nie byli oni już w stanie odrobić dużej straty punktowej z początku spotkania. Żubry ostatecznie pokonały Galerię Echo Kielce 87:75 i mogą spokojnie przygotowywać się do niedzielnej (8.01) potyczki z KK Warszawa.

Dużo trudniejsze zadanie czekało w piątkowe (6.01) popołudnie drugą z lokalnych ekip, czyli Tura Basket Bielsk Podlaski, który we własnej hali podejmował ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego przez większą część spotkania byli zespołem lepszym, jednak bardzo słaba trzecia kwarta spowodowała, że to ŁKS na kilka minut przed końcem meczu był bliższy zwycięstwa. Na szczęście ostatnie fragmenty pierwszego w nowym roku starcia należały do koszykarzy Tura, którzy zdobyli komplet punktów, wygrywając cały mecz 85:84.

Zawodnicy z Bielska Podlaskiego w następnej kolejce zmierzą się AZS-em UMCS Lublin, czyli liderem rozgrywek.

Żubry Leo-Sped Białystok – AZS PŚk Galeria Echo Kielce 87:75 (30:9, 18:16, 21:24, 18:26)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (13 pkt), M. Monach (4 pkt), A. Zabielski (9 pkt), K. Kalinowski (6 pkt), Ł. Małyszko (5 pkt), P. Andruk (8 pkt), A. Sulima Dolina (9 pkt), M. Zdrodowski (8 pkt), P. Rećko (3 pkt), D. Kamiński (9 pkt), P. Borowik (6 pkt), T. Kujawa (7 pkt)

Tur Basket Bielsk Podlaski – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 85:84 (28:24, 22:18, 16:30, 19:12)
Tur Basket Bielsk Podlaski: M. Bal (0 pkt), E. Zielinko (2 pkt), Mateusz Bębeniec (19 pkt), Maciej Bębeniec (1 pkt), Ł. Kuczyński (23 pkt), P. Bajtus (6 pkt), Ł. Kiluk (3 pkt), T. Pisarczyk (11 pkt), S. Kus (11 pkt), P. Milewski (9 pkt)