Koszykówka. Fantastyczna kolejka w wykonaniu podlaskich zespołów

2017.01.29 08:05
21. kolejka koszykarskiej II ligi była dla podlaskich drużyn bardzo udana. Swój mecz wygrały zarówno białostockie Żubry, jak i Tur Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni Jakuba Jakubca – dzięki kapitalnemu finiszowi – pokonali wicelidera rozgrywek.
Fot: pixabay.com

Fani Żubrów Leo-Sped Białystok przeżyli w 21. kolejce prawdziwy rollercoaster. Zawodnicy Jakuba Jakubca mierzyli się bowiem we własnej hali z wiceliderem rozgrywek, czyli AZS-em UMCS Lublin, z którym po dwóch pierwszych kwartach dość znacznie przegrywali. Wtedy jednak nastąpiła niesamowita metamorfoza gospodarzy. Żubry w trzeciej kwarcie odrobiły do rywali 11 punktów straty i na ostatnią część spotkania wciąż mogły wyjść z nadziejami na zwycięstwo. Zwycięstwo, które ostatecznie przypadło właśnie białostockiemu zespołowi. Podlascy koszykarze w ostatnich minutach starcia utrzymali dobrą dyspozycję i zagrali bardzo skutecznie w ataku. Pozwoliło to dopaść wicelidera, a nawet przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Żubry pokonały AZS UMCS Lublin 89:86, a białostocką drużynę do triumfu poprowadził duet Zabielski-Kalinowski, który rzucił łącznie 48 punktów. Ważnym wydarzeniem był także powrót na parkiet – po 2-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją – Andrzeja Misiewicza. "Misiek" zdobył przeciwko AZS-owi 9 oczek.

Inny z podlaskich zespołów – Tur Basket Bielsk Podlaski – również ma powody do radości. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego wysoko (101:81) pokonali u siebie Sokoła Ostrów Mazowiecka i kontynuują serię 4 meczów bez porażki. W starciu przeciwko Sokołowi świetne zawody rozegrali Łukasz Kuczyński i Kordian Jóźwiuk. Pierwszy rzucił 31 punktów, natomiast drugi - o 6 mniej.

Tur systematycznie pnie się w górę tabeli. W tej chwili jest już na pozycji nr 5.

Za tydzień (4.02) podlaskie drużyny wyjdą na parkiet po raz kolejny. Żubry zmierzą się na wyjeździe z KS Shmoolky Warszawa, natomiast Tur uda się do Kielc na potyczkę z miejscowym KU AZS UJK.

Żubry Leo-Sped Białystok – AZS UMCS Lublin 89:86 (15:21, 23:29, 24:13, 27:23)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (5 pkt), M. Monach (15 pkt), A. Zabielski (26 pkt), K. Kalinowski (22 pkt), Ł. Małyszko (0 pkt), P. Borowik (9 pkt), A. Misiewicz (9 pkt), T. Kujawa (3 pkt)

Tur Basket Bielsk Podlaski – Sokół Ostrów Mazowiecka 101:81 (27:23, 23:21, 21:18, 30:19)
Tur Basket Bielsk Podlaski: E. Zielinko (2 pkt), Mateusz Bębeniec (17 pkt), Maciej Bębeniec (4 pkt), Ł. Kuczyński (31 pkt), K. Jóźwiuk (25 pkt), P. Bajtus (7 pkt), K. Tomczuk (0 pkt), Ł. Kiluk (5 pkt), T. Pisarczyk (8 pkt), P. Milewski (2 pkt)