Koszykówka. Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka

2019.02.14 10:42
Jednym z najciekawszych spotkań 21. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B), która została bardzo mocno rozbita w czasie, miał być bój Tura Basket Bielsk Podlaski z KK Warszawa. Mecz ten faktycznie trzymał w napięciu i skończył się dopiero po dogrywce.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski doznali drugiej porażki w sezonie przed własną publicznością. Zespołem, który znalazł sposób na drużynę prowadzoną przez Kamila Zakrzewskiego, była ekipa ze stolicy kraju, czyli KK Warszawa. Po tym spotkaniu rywale wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli, czyli znajdują się tuż za plecami obu ekip z Podlasia.

Jak wyglądał mecz? Przede wszystkim był wyrównany i stał na bardzo wysokim - jak na II-ligowe standardy - poziomie. Kibice gospodarzy jeszcze 3 minuty przed końcem zmagań mieli prawo sądzić, że starcie zakończy się po ich myśli, bo Tur wygrywał wtedy 82:75, ale udany finisz przyjezdnych sprawił, że do rozstrzygnięcia środowej (13.02) batalii potrzebna była dogrywka.

W niej minimalnie lepiej poradzili sobie przeciwnicy, którzy ostatecznie zwyciężyli spotkanie w stosunku 97:94.

W ekipie Tura najwięcej oczek, bo aż 30, zdobył Paweł Lewandowski. Po przeciwnej stronie najokazalszą zdobyczą popisał się Michał Wojtyński - autor 38 punktów.

*Siarka Tarnobrzeg wycofała się z rozgrywek

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - KK Warszawa 94:97 (20:31, 25:17, 24:16, 15:20, 10:13)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Mateusz Bębeniec (13 pkt), Łukasz Kuczyński (15 pkt), Marcin Monach (1 pkt), Rafał Stefanik (16 pkt), Tomasz Pisarczyk (5 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Aaron Weres (4 pkt), Marcin Marczuk (6 pkt), Sylwester Kus (4 pkt), Paweł Lewandowski (30 pkt)