KS Wasilków znów bez oczek. Przełamała się za to Olimpia

2019.08.15 11:01
Piłkarzom z Wasilkowa nie udało się zdobyć pierwszych punktów na poziomie III ligi. Zespół prowadzony przez Artura Woronieckiego tym razem przegrał z Sokołem Ostróda. Zwycięstwo odnieśli natomiast zawodnicy Olimpii Zambrów.

Dopiero w 3. kolejce któryś z podlaskich zespołów występujących na szczeblu III ligi zdołał wygrać swoje spotkanie. Tej sztuki dokonała Olimpia Zambrów, która bardzo przekonująco pokonała u siebie Concordię Elbląg. Gospodarze na przerwę schodzili przy wyniku 3:0. Przed zmianą stron gole dla Podlasian zdobywali Maciej Bortniczuk oraz Kacper Głowicki (x2). W drugiej połowie przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Rafała Lisieckiego, zaś Olimpia podwyższyła na 4:1 za sprawą Kamila Zalewskiego. Takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie.

Zdecydowanie gorsze nastroje panują za to w obozie KS-u Wasilków. Beniaminek doznał w środę (14.08) kolejnej porażki. Tym razem gracze dowodzeni przez Artura Woronieckiego nie sprostali Sokołowi Ostróda, który wygrał na podlaskiej ziemi 2:0. W 14. minucie wynik meczu otworzył Robert Chwastek, natomiast tuż po przerwie gospodarzy dobił Patryk Kubicki.

Drugi raz w trwającym sezonie punktami podzielili się piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie. Zawodnicy Dariusza Jurczaka zremisowali na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów Łódzki, który przed tą kolejką miał na swoim koncie komplet wygranych. W starciu tym padł wynik 2:2. W podlaskiej drużynie na listę strzelców wpisywali się Mariusz Wierzbowski i Rafał Babul. Dla rywali oba gole zdobył Bartłomiej Maćczak.

W następnej kolejce wszystkie podlaskie ekipy zagrają na obiektach przeciwników. Olimpia Zambrów zmierzy się z Sokołem Ostróda, KS Wasilków o pierwsze punkty powalczy z RKS-em Radomsko, natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie stoczy bój ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra III liga

Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 4:1 (3:0)
Bramki: Maciej Bortniczuk 18, Kacper Głowicki 21, 31, Kamil Zalewski 58 - Rafał Lisiecki 51

KS Wasilków - Sokół Ostróda 0:2 (0:1)
Bramki: Robert Chwastek 14, Patryk Kubicki 49

Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:2 (0:0)
Bramki: Mariusz Wierzbowski 46, Rafał Babul 69 - Bartłomiej Maćczak 58, 81