Kultura na weekend. Gdzie warto się wybrać?

2019.03.22 07:51
Koncerty, wystawy i wiele innych weekendowych wydarzeń. Sprawdzamy, co ciekawego będzie się działo w naszym mieście w ciągu najbliższych dni.
Kultura na weekend. Gdzie warto się wybrać?
Fot: M. Safaryn

Koncerty: Punky Reggae Live, Kwiat Jabłoni i Chwile szczęścia

W piątek (22.03) mamy do wyboru aż 3 ciekawe koncerty. Pierwszy z nich – Punky Reggae Live odbędzie się w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej organizowanej przez polski punkowy zespół Farben Lehre.

Więcej: Punky Reggae Live w Gwincie



Zupełnie inną propozycję ma Opera i Filharmonia Podlaska. W tym przypadku miłośnicy muzyki będą mogli sobie zadać pytanie w piątkowy wieczór – czy można usłyszeć szczęście? Muzyczni wirtuozi będą o tym przekonywać, prezentując utwory nastrojowe, lekkie i plastyczne. Warto wspomnieć, że partię fletu wykona podczas koncertu János Bálint.

Więcej: Koncert "Chwile szczęścia"

Z kolei w Zmianie Klimatu wystąpi zespół "Kwiat Jabłoni". Grupa stworzona przez rodzeństwo – Kasię i Jacka Sienkiewicza podczas występu będzie promować swój debiutancki album "Niemożliwe", który został wydany 1 lutego. Do tej pory wiele utworów folk-popowego zespołu trafiło na listy przebojów Programu III Polskiego Radia oraz Radia Warszawa. Największą popularnością cieszy się piosenka pt. "Dziś późno pójdę spać".

Więcej: Kwiat Jabłoni w Zmianie Klimatu



Underground/Independent: koncerty, spotkania, wystawy

Przed nami ostatni weekend festiwalu Underground/Independent. W programie są wystawy komiksu, koncerty, pokazy filmów i warsztaty. Zainteresowani będą mogli obejrzeć takie filmy jak: "Bardzo Zła sobota", "Zjadanie Zwierząt" czy "Universam Grochów" oraz wziąć udział w koncercie zespołu Snowid. Przygotowanych atrakcji jest o wiele więcej.

Sprawdź: 19. ¿Underground/Independent?!

Reni Jusis zachwyca

Nowy Rok, nowe inspiracje, nowe plany, nowe wyzwania, nowy singiel i klip Aureola autorstwa Reni Jusis. W niedzielę miłośnicy wokalistki będą mogli zobaczyć i posłuchać, co przygotowała im artystka i czym ma zamiar ich zaskoczyć.

Więcej: Reni Jusis | "Aureola Tour" w Zmianie Klimatu



Gratka dla miłośników poezji śpiewanej - Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak

W najbliższy weekend odbędzie się też koncert dla osób, które lubią poezję śpiewaną. Nieco chropowata, nie zawsze klasycznie liryczna tego nad wyraz zgranego duetu, jakim jest Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak.

Szczegóły: Koncert: Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak



Paranienormalni rozbawią do łez

Paranienormalni – grupa założona przez Igora Kwiatkowskiego i Roberta Motykę prawie 15 lat temu - rozbawiła i rozkochała w sobie miłośników kabaretów. Bacznie obserwuje ludzi, zachowania, przyrodę, zjawiska itp., które później w zabawny sposób pokrywają się w ich żartach. Mają jedną zasadę – satyry politycznej i tematów religijnych nie tykają.

Zobacz: Paranienormalni Vip Tour



W kinie: premiera filmu: Ciemno, prawie noc

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja - dość nieoczekiwanie - wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie - tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

Sprawdź także: Repertuar kin



Na teatralnym afiszu

Teatr Dramatyczny

"Dziś golizna okołobrzuszna w teatrze nikogo nie dziwi. Reżyserom chyba znudziło się wystawiać Fredrę po bożemu i uparcie go z salonów i zamków wyprowadzają. Czasem do toalety, czasem do kurnika. Ale to, co stało się z "Zemstą" w białostockim teatrze, przechodzi wszelkie ludzkie pojęcie" - być może taki będzie początek recenzji z naszej "Zemsty". Chcę, żeby ten nasz Fredro był zgodny z literą utworu, ale duchem bardzo współczesny – zapowiada reżyser Henryk Talar. Reżyserowi zależało na tym, aby jego Fredro był zgodny z literą utworu, ale duchem bardzo współczesny. Główne męskie role grają w przedstawieniu kobiety, które brawurowo poradziły sobie z powierzonymi im zadaniami aktorskimi. "Zemsta" zaskoczyła widzów i otrzymała pozytywne oceny recenzentów.

Szczegóły:Repertuar - Teatr Dramatyczny

Białostocki Teatr Lalek

W 1874 roku Modest Musorgski, pod wpływem wystawy akwareli i rysunków Wiktora Hartmanna, skomponował cykl miniatur fortepianowych "Obrazki z wystawy". W 2018 roku powstał spektakl-impresja, będący połączeniem muzycznych interpretacji miniatur i możliwości animacyjnych ludzkiego ciała. Przed publicznością zaprezentowane zostaną m.in. etiudy: "Gnom", "Stary zamek", "Taniec kurcząt w skorupkach" czy "Chatka na kurzej stopce".

Dowiedz się więcej: Repertuar - Białostocki Teatr Lalek

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1450 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39