Legia pokonała Jagielonię

2010.04.20 00:00
Mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa zakończył się przegraną żółto-czerwonych 2:1.
Fot: Jagiellonia.pl
Jan Mucha obronił uderzenie Tomasza Frankowskiego

Bez wątpienia to było nietypowe spotkanie. Na wniosek Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza zostało rozegrane bez udziału publiczności.

Legia od razu przystąpiła do ataku i w 5. minucie przejęła prowadzenie po uderzeniu Tomasza Kiełbowicza. Zawodnik przymierzył z ponad 20 metrów z rzutu wolnego, a Grzegorz Sandomierski odprowadził piłkę.

Półgodziny później szansę na wyrównanie miała Jagiellonia. Dickson Choto sfaulował w polu karnym Remigiusza Jezierskiego i sędzia Dawid Piasecki wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Tomasz Frankowski, lecz jego strzał sparował na rzut rożny Jan Mucha.

W drugiej połowie zdecydowanie przeważali żółto-czerwoni, lecz nie stworzyli dobrych do ataku sytuacji. W 67. minucie białostoczanie zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Jarosława Laty z rzutu rożnego piłkę przedłużył Andrius Skerla, a Thiago Cionek celną główką strzelił kontaktową bramkę. W ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry bliski szczęścia był Hermes, jednak jego uderzenie zza pola karnego trafiło tylko w poprzeczkę.

za: Jagiellonia.pl