Lekkoatletyka. 10 medali dla zawodników z Podlasia na Mistrzostwach Polski

2014.08.01 00:00
10 medali zdobyli zawodnicy z naszego regionu na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Szczecinie.

Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) nie miała sobie równych w biegu na 5000 metrów, ustanawiając przy tym swój nowy rekord życiowy (16:13.98).

Srebro w skoku wzwyż zdobyła Kamila Lićwinko, która skoczyła na wysokość 192 cm. Miłym akcentem było także drugie miejsce Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem, który poprawił swój rekord życiowy (76,14 m). Sztafeta Podlasia Białystok w biegu na 100 m w składzie: Łukasz Wilamowski, Grzegorz Kossakowski, Kamil Bijowski, Kamil Kryński zajęła drugie miejsce. Srebro w biegu na 200 m dołożyła jeszcze Martyna Dąbrowska (Bojary Białystok).

Brązowe medale przypadły Paulinie Mikiewicz w biegu na 800 m (2:03.87) i Damianowi Roszko na 5000 m (14:19.97).
Trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki zajął Damian Czykier (13.73 s). Oprócz wymienionej trójki medale dołożyli Justyna Korytkowska i Łukasz Parszczyński w biegu na 3000 m z przeszkodami.