Lider zbyt silny. Wigry wciąż nie potrafią się przełamać

2016.10.22 20:08
Do 8 wzrosła liczba ligowych meczów bez zwycięstwa Wigier Suwałki. Tym razem trzech oczek nie udało się zdobyć w Sosnowcu, gdzie lepsze okazało się przewodzące w lidze Zagłębie.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Zagłębie było zdecydowanym faworytem starcia z Wigrami i bardzo szybko swoją wyższość nad rywalem potwierdziło. Już w 7. minucie prowadzenie gospodarzom dał bowiem Sanogo. Równie nieudany dla zespołu gości okazał się początek drugiej części gry. Zaledwie 4 minuty po wznowieniu rywalizacji na 2:0 podwyższył Ryndak. Zagłębie już do końca spotkania kontrolowało przebieg wydarzeń i mimo usilnych prób Wigier, wyniku nie udało się zmienić.

Kolejną szansę na przełamanie podopieczni Dominika Nowaka będą mieli 30 października, kiedy to w Suwałkach zmierzą się z Chrobrym Głogów – drużyną, która trzy ostatnie wyjazdowe spotkania przegrała.

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)
Bramki: Vamara Sanogo 7, Dawid Ryndak 49

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić - Sebastian Dudek (77' Kamil Wiktorski), Łukasz Matusiak - Dawid Ryndak, Tomasz Nowak (90' Wojciech Łuczak), Robert Bartczak - Vamara Sanogo (68' Tin Matić)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Vaclav Cverna (66' Kamil Zapolnik), Frank Adu Kwame - Rafał Augustyniak (58' Mateusz Radecki), Adrian Karankiewicz - Damian Kądzior, Damian Gąska, Łukasz Wroński (75' Miłosz Kozak) - Kamil Adamek