Liga Narodów. Słowenia z Romanem Bezjakiem w składzie spadła do dywizji D

2018.11.17 09:25
W piątek (16.11) 33-minutowy występ w reprezentacji Słowenii zaliczył napastnik Jagiellonii Białystok - Roman Bezjak. 29-latek miał okazję zmierzyć się z Norwegami.

Słowenia w kolejnej edycji Ligi Narodów wystąpi w najsłabszej dywizji D. Drużyna Romana Bezjaka i Nemanji Mitrovicia nie zdołała bowiem utrzymać się szczebel wyżej. Spadek przypieczętował remis z Norwegami.

Podopieczni Igora Benedejcicia, który niedawno został nowym selekcjonerem Słowenii, mieli szansę na uniknięcie czarnego scenariusza. Gospodarze rozgrywanego w Lublanie spotkania długo prowadzili bowiem 1:0, bo gola już w 9. minucie rywalizacji zdobył Benjamin Verbić. Norwegowie dążyli jednak do odrobienia strat, co w końcu - chwilę przed finiszem meczu - im się udało. Trafienie na wagę remisu zaliczył Bjorn Johnse.

W starciu przeciwko Norwegii kolejny występ w reprezentacji swojego kraju zanotował Roman Bezjak. Snajper wicemistrzów Polski na murawie zameldował się w 58. minucie, zmieniając Crnigoja.

Kolejny z Jagiellończyków - Nemanja Mitrović - nie znalazł się kadrze meczowej i cały bój w ramach Ligi Narodów obejrzał z wysokości trybun.