Litwa U-21 – Polska U-21. Zwycięstwo Biało-Czerwonych i 60-minutowy występ Świderskiego

2017.10.11 10:44
W swoim trzecim spotkaniu toczonym w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy Polska pokonała Litwę 2:0. W meczu tym przez godzinę grał zawodnik Jagiellonii Białystok – Karol Świderski.

Karol Świderski odgrywa coraz większą rolę w młodzieżowej reprezentacji Polski. Gracz białostockiej Jagiellonii wyszedł na eliminacyjne starcie przeciwko Litwie w podstawowym składzie i razem z Dawidem Kownackim tworzył duet napastników biało-czerwonej drużyny. "Świder" gola jednak nie zdobył i w 60. minucie rywalizacji został zmieniony przez Pawła Tomczyka, który chwilę później otworzył wynik spotkania. Rywali dobił Konrad Michalak, dzięki czemu Polska wygrała 2:0 i po 3. kolejkach zajmuje w tabeli gr. 3. pozycję wicelidera. Na czele znajduje się reprezentacja Danii.

Litwa U-21 – Polska U-21 0:2 (0:0)
Bramki: Paweł Tomczyk 62, Konrad Michalak 80

Polska U-21: Loska - Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Gumny - Żurkowski (88' Kopacz), Dziczek, Piotrowski - Kapustka (73' Michalak) - Kownacki, Świderski (60' Tomczyk)