Litwa z Novikovasem w składzie nie sprostała Luksemburgowi

2019.03.23 09:19
Arvydas Novikovas zaliczył kolejny mecz w narodowych barwach, ale skrzydłowy Jagiellonii początku eliminacji do EURO 2020 nie będzie wspominać pozytywnie. Jego drużyna przegrała bowiem z Luksemburgiem.

Litwini eliminacje do najbliższych mistrzostw Starego Kontynentu rozpoczęli od porażki. I to porażki z Luksemburgiem. Piłkarska drużyna naszych północno-wschodnich sąsiadów poległa na wyjeździe z ekipą prowadzoną przez Luca Holtza 1:2. Udział w tej porażce miał pomocnik Jagiellonii Białystok - Arvydas Novikovas. 28-latek wybiegł na murawę w podstawowym składzie, po czym w 55. minucie - tuż po golu dającym gospodarzom prowadzenie - został zmieniony przez Arturasa Zulpę.

Lepiej od aktualnego Jagiellończyka spisał się były piłkarz Dumy Podlasia - Fedor Cernych. Gracz Dynama Moskwa w 14. minucie rywalizacji trafił bowiem do siatki, aczkolwiek jego gol ostatecznie nie dał Litwie żadnych punktów. Bramki dla reprezentacji Luksemburga zdobywali Leandro Barreiro oraz Gerson Rodrigues.

W piątek (22.03) w narodowych barwach zagrał też Martin Adamec. 20-latek wystąpił w towarzyskim meczu młodzieżowej reprezentacji Słowacji, która zmierzyła się z rówieśnikami z Grecji. Słowacy wygrali to starcie 4:3, a pomocnik Jagi, który na boisku pojawił się po przerwie, zanotował asystę przy zwycięskim trafieniu Mateja Oraveca.

Luksemburg - Litwa 2:1 (1:1)
Bramki: Leandro Barreiro 45, Gerson Rodrigues 55 - Fedor Cernych 14
Litwa: Setkus - Baravykas, Klimavicius, Jankauskas, Slavickas - Slivka, Kuklys - Petravicius (61' Valskis), Novikovas (55' Zulpa), Mikoliunas (76' Marazas) - Cernych

Słowacja U-21 - Grecja U-21 4:3 (3:2)
Bramki: Peter Pokorny 2, Peter Kolesar 8, Robert Bozenik 18, Matej Oravec 88 - Argyris Kabetsís 12, 29, Dimitris Limnios 61
Słowacja U-21: Vantruba - Majdan, Sulek (72. Spyrka), Oravec, Sluka (83. Vojtko) - Pokorny (72. Vasko) - Herc, Kolesar (46. Adamec) - Tupta (83. Svec), Bozeník (62. Strelec), Tomić (62. Kmet)