Litwini zdominowali wyścig w Niemenczynie

2017.05.15 10:08
Za nami kolejny etap zmagań w ramach Maratonów Kresowych. Tym razem kolarze rywalizowali w litewskim Niemenczynie, gdzie większość czołowych miejsc zajęli reprezentanci gospodarzy.
Fot: Marek Kulikowski

W dolinie rzeki Wilii, która jest najdłuższym dopływem Niemna, przyszło zawodnikom startującym w litewskim Niemenczynie rozpocząć czwarty etap rywalizacji zaliczanej do klasyfikacji Maratonów Kresowych. Trasę głównego wyścigu – nazwanego Kellys Maraton – pokonali w towarzystwie urokliwej scenerii. Litewskie miasteczko położone jest bowiem wśród pięknych lasów i jezior, a takie widoki mogą tylko i wyłącznie mobilizować sportowców do jeszcze szybszego pokonania wyznaczonego dystansu.

Po raz czwarty z rzędu najdłuższą trasę – liczącą 57 km – najsprawniej pokonał Sarunas Pacevicius z grupy Sprint SBR Bank, czyli reprezentant gospodarzy. W rywalizacji mężczyzn całe podium padło zresztą łupem naszych północno-wschodnich sąsiadów. Podobnie było również w zmaganiach kobiet. Tam najszybsza okazała się Silvija Latozaite (Sprint SBR Bank).

Polacy lepiej poradzili sobie na dystansach krótszych. Półmaraton zwyciężył bowiem Piotr Chrzanowski (Bliska Team), a w wyścigu Mini dziewczyn 3. lokata przypadła Weronice Malewicz.

Kolejny etap Maratonów Kresowych – zatytułowany "W Królewskim Grodzie" – odbędzie się 28 maja w Knyszynie.