ŁKS Łomża czeka zimą dziesięć sparingów. Pierwszy zakończył się porażką

2018.01.29 11:29
Piłkarze ŁKS-u Łomża stoczyli pierwszy tej zimy sparing. III-ligowcy z Podlasia w inauguracyjnej grze kontrolnej polegli 2:3 ze Zniczem Biała Piska.
Fot: lks.lomza.pl

Za Łomżyńskim Klubem Sportowym dwa tygodnie przygotowań i pierwszy sprawdzian piłkarski przeprowadzony na tle innego zespołu. Nie zakończył się on sukcesem, gdyż podlaski III-ligowiec poległ z występującym szczebel niżej Zniczem Biała Piska.

Mecz ten miał dwa oblicza. W pierwszej połowie na boisku dominowali gracze ŁKS-u, którzy po bramkach Marcina Świderskiego i Michała Sadowskiego wyszli na prowadzenie 2:0, zaś po zmianie stron do głosu doszli liderujący w grupie warmińsko-mazurskiej piłkarze Znicza. Rywale - strzelając aż trzy gole - odwrócili losy spotkania i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Duży wpływ na taki stan rzeczy miały roszady kadrowe przeprowadzone przez Krzysztofa Ogrodzińskiego. Szkoleniowiec ŁKS-u w drugiej połowie posłał bowiem do boju kilku juniorów, którzy - mimo ambitnej walki - nie zdołali przeciwstawić się bardziej doświadczonym przeciwnikom.

Kolejny sparing ŁKS-u Łomża zaplanowany jest na 31 stycznia. Wtedy to podlaski zespół ma się zmierzyć z I-ligowym Stomilem Olsztyn. W sumie przed wznowieniem rozgrywek Biało-Czerwoni stoczą aż dziesięć gier kontrolnych.

ŁKS 1926 Łomża - Znicz Biała Piska 2:3 (2:0)
Bramki dla ŁKS-u Łomża: Marcin Świderski, Michał Sadowski
ŁKS 1926 Łomża: Lipiec (60' Kozłowski) – Cychol, Kamienowski, Melao, Wasiulewski, Misiak (46' Grabowski) – Świderski, Zalewski, Rydzewski – Tarnowski (46' testowany zawodnik), Sadowski (46' testowany zawodnik)