Lotto Ekstraklasa. Jaga ponownie zwycięska

2016.08.27 15:35, Aktualizacja: 2016.08.27 19:11
W pełni zasłużone zwycięstwo w spotkaniu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna odnieśli piłkarze Jagiellonii Białystok. Żółto-Czerwoni, po bramkach Cernycha i Romanczuka, wygrali 2:0.

Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
Bramka: Cernych 24, Romanczuk 30

Górnik Łęczna: 79. Prusak - 6. Sasin, 17. Pruchnik, 23. Szmatiuk, 2. Leandro - 77. Danielewicz (32, 5. Tymiński), 25. Drewniak, 15. Bonin, 8. Piesio - 45. Pitry (65, 18. Śpiączka), 19. Ubiparip (52, 9. Piotr Grzelczak).

Jagiellonia Białystok: 25. Kelemen - 8. Burliga, 16. Guti, 17. Runje, 77. Tomasik - 22. Grzyb(K), 6. Romanczuk - 21. Frankowski, 5. Vassiljev, 7. Chomczenowski (82, 11. Mackiewicz) - 10. Cernych (82, 28. Świderski).

Zwycięstwo Jagiellonii w spotkaniu z Górnikiem Łęczna było jak najbardziej zasłużone. Poza pierwszymi minutami, w których to Górnik kilkukrotnie zagroził Żółto-Czerwonym, to od momentu strzelonej bramki na murawie rządziła tylko Jagiellonie. Podopieczni Michała Probierza byli drużyną konkretniejszą, mądrzejszą i z pewnością bardziej dojrzalszą. Taka gra białostoczan napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem ligowym.

[PRZED MECZEM]

15.45 - do meczu pozostały ponad dwie godziny. Prawdopodobnie za ok. 60 minut poznamy składy obu drużyn

15.55 - faworytem tego pojedynku są białostoczanie, ale nie oszukujmy się - nie będzie to łatwe spotkanie. Górnik w ostatnich meczach złapał wiatr w żagle i zaczął punktować. Dużo zamieszania w ofensywie łęcznian robi znajdujący się ostatnio w wysokiej dyspozycji Grzegorz Bonin

16.30 - w dotychczasowej konfrontacji obu drużyn 6 razy wygrała Jagiellonia, 3 razy zwyciężył Górnik, a raz padł remis

16.50 - w takim zestawieniu zagra dziś Jagiellonia: Kelemen - Burliga, Guti, Runje, Tomasik - Grzyb, Romanczuk - Vassiljev - Chomczenowski, Frankowski - Cernych

17.30 - niecałe 30 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania, znany jest już również skład Górnika

17.50 - Na ławce rezerwowych w Jagiellonii znajdują się dzisiaj: Węglarz, Szymonowicz, Wasiluk, Mackiewicz oraz Świderski

[ZAPIS RELACJI]

II połowa

90+5. - Koniec meczu, w pełni zasłużone zwycięstwo Jagiellonii

90. - Aż o 5 minut dłużej potrwa druga część gry

90. - Marek Wasiluk zmienił Przemysława Frankowskiego

88. - Bardzo mądrze gra dziś Jagiellonia, dobrze wygląda zespół z Podlasia

85. - Nieporozumienie Vassiljeva z Tomasikiem - prosta strata piłki przez Żółto-Czerwonych

82. - Na zmianę zdecydował się i Michał Probierz, Karol Świderski zastąpił Fedora Cernycha, a w miejsce Chomczenowskiego pojawił się Mackiewicz

80. - I po raz kolejny w głównej roli Cernych, tym razem Litwin przegrywa pojedynek sam na sam z Prusakiem

78. - Cernych znakomicie ograł Pruchnika, ale źle wyłożył piłkę do Grzyba, szkoda

75. - Niespełna 3 tys. widzów na Arenie Lublin ogląda dzisiejsze spotkanie

71. - Potężna bomba Vassiljeva o centymetry mija bramkę gospodarzy

70. - kolejna kartka dla gospodarzy, tym razem po faulu na Cernychu żółtko otrzymał Sasin

67. - Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Łukasza Tymińskiego

65. - Ostatnia zmiana w Górniku, za Pitrego wchodzi Śpiączka

60. - Górnik jest zupełnie bezradny w dzisiejszym meczu, Jaga nie daje pograć zawodnikom z Łęcznej

56. - Brzydki faul Tymińskiego na Vassiljevie, żółta kartka dla pomocnika Górnika

54. - Zza szesnastki uderzał Romanczuk, ale Prusak nie miał problemów ze strzałem Ukraińca

52. - Zmiana w zespole Górnika, Grzelczak w miejsce Ubiparipa

49. - Runje w nieprawidłowy sposób zatrzymał Piesio i w konsekwencji ukarany został żółtą kartką

46. - Zaczynamy drugą część gry

I połowa

45+2. - No i mamy przerwę. Widzimy się za kwadrans

45. - O dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa

42. - Najpierw Vassiljev postraszył Prusaka, a chwilę później strzałem z dystansu Chomczenowski chciał pokonać golkipera gospodarzy - zabrakło centymetrów

40. - Spokojnie gra drużyna Jagiellonii, widać pełną kontrolę w pojedynku z Górnikiem

37. - Górnik prowadzi grę, ale nic z tego nie wynika, świetnie w obronie ustawiają się gracze Jagiellonii

32. - Mamy zmianę w Górniku, za Danielewicza wszedł Tymiński

30. - Goool! 2:0 dla Żółto-Czerwonych, piłkę w polu karnym od Tomasika dostał Romanczuk, Ukrainiec bez problemów przyjął futbolówkę i celnym strzałem pokonał Prusaka. Mistrzowska akcja zespołu z Podlasia

27. - Jaga w natarciu. Na jeden kontakt zagrał Vassiljev z Cernychem, Litwin zdecydował się na strzał, ale niestety nie był on precyzyjny

24. - Gooool! Kapitalna kontra Jagiellonii! Cernych do Chomczenowskiego, ten z powrotem do wbiegającego w pole karne Cernycha i mamy 1:0 dla Jagi! To czwarty gol Cernycha w obecnym sezonie

21. - Przewagę miała Jaga, ale teraz ponownie to gospodarze lepiej operują piłką

18. - Przekombinowali w kontrze Jagiellończycy, szkoda, bo była szansa na prowadzenie w tym spotkaniu

16. - Uderzenie Bonina z łatwością łapie Kelemen

13. - Bardzo drobiazgowy jest arbiter dzisiejszych zawodów, raczej nie ma mowy o twardej grze

10. - Z minuty na minutę coraz lepiej wygląda zespół Michała Probierza, Górnik ma problem z utrzymaniem się przy piłce

6. - Ciekawie ogląda się dzisiejsze widowisko, póki co dużo się dzieje na murawie stadionu w Lublinie

5. - W odpowiedzi strzał Burligi, ale zbyt lekki

3. - Najpierw piłkę stracił Runje, później Bonin w dziecinny sposób ograł Tomasika, dograł do Grzegorza Piesio, a ten huknął jak z armaty i trafił w słupek. Dużo szczęścia po stronie Jagiellonii

2. - Odważnie zaczęli gospodarze, w polu karnym znalazł się Ubiparip, oddał strzał, ale został on zablokowany przez Grzyba