Lotto Ekstraklasa. Pierwsza ligowa porażka Jagiellonii. Niestety, jest też kontuzja Kosty

2016.08.15 20:29
Niestety nie udał się wyjazd Jagiellonii Białystok do Płocka. W meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy miejscowa Wisła pokonała Żółto-Czerwonych 1:0. Dla podopiecznych Michała Probierza była to pierwsza ligowa porażka w obecnym sezonie.

Pierwsza część gry nie była porywającym widowiskiem, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Niestety Jaga nie grała jak na lidera przystało i mało tego, straciła Vassiljeva, który z powodu urazu musiał opuścić boisko. Słabszą dyspozycję podopiecznych Michała Probierza wykorzystali gospodarze. W 40. minucie po stałym fragmencie gry bramkę do szatni na 1:0 zdobył Ilijew.

Drugą połowę Żółto-Czerwoni rozpoczęli z impetem. W 52. minucie bliski wyrównania był Cernycch, ale napastnik Jagi raz, że nie pokonał Kiełpina, a dwa - znalazł się na pozycji spalonej. Kilka chwil później ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Cernych. Niestety tym razem uderzenie snajpera Jagiellonii zostało zablokowane. Wisła nie zamierzała jednak tylko się bronić. W 62. minucie spotkania zakotłowało się w szesnastce Żółto-Czerwonych, najpierw Łukasz Burliga w ostatniej chwili uprzedził w polu karnym Szymińskiego, a po chwili Kun został zatrzymany przez naszego obrońcę.

W 77. minucie ekipa z Płocka ponownie postraszyła białostoczan, w polu karnym znalazł się Reca, uderzył, ale na szczęście czujny w bramce był Kelemen. W końcówce spotkania bliski doprowadzenia do remisu był Chomczenowśkyj, ale piłka po strzale Jagiellończyka przeleciała tuż obok bramki. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i to Wisła mogła cieszyć się ze zdobyczy punktowej.

W 6. kolejce (21.08) Jagiellonia Stadionie Miejskim w Białymstoku zagra z Lechią. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy uraz Vassiljeva nie będzie groźny i Estończyk znajdzie się w kadrze Żółto-Czerwonych na pojedynek z drużyną z Gdańska.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok: 1:0 (1:0)
Bramki: Ilijew

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 24. Tomislav Božić, 95. Patryk Stępiński - 22. Dominik Kun, 8. Dominik Furman, 30. Siergiej Kriwiec (61, 21. Maksymilian Rogalski), 41. Dimityr Ilijew, 10. Giorgi Merebaszwili (74, 9. Arkadiusz Reca) - 29. José Kanté (90, 17. Damian Byrtek).

Jagiellonia Białystok: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 14. Marek Wasiluk, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (74, 18. Maciej Górski), 5. Konstantin Vassiljev (26, 28. Karol Świderski), 11. Karol Mackiewicz (53, 7. Dmytro Chomczenowśkyj) - 10. Fedor Cernych.