Lowlanders Białystok złapali odpowiedni rytm. Sokoły pokonane

2018.04.15 11:28
Występujący w Lidze Futbolu Amerykańskiego zespół Lowlanders Białystok odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Tym razem ekipa prowadzona przez Johna Harpera pokonała na wyjeździe Tychy Falcons.

Po dwóch porażkach z pretendentami do mistrzowskiego tytułu - a więc zespołami Panthers Wrocław i Seahawks Gdynia - teraz Ludzie z Nizin notują krótką, bo krótką, ale jednak serię zwycięstw. Przed tygodniem białostoczanie ograli bardzo pewnie Rhinos Wyszków, a w minioną sobotę (14.04) Żółto-Czarni pokonali Tychy Falcons.

Mecz z Sokołami od początku przebiegał pod dyktando Lowlanders. Podlasianie dzięki punktom zdobytym przez Bartłomieja Trubaja wygrali pierwszą kwartę 7:0, a do przerwy prowadzili 9:6. Pościg gospodarzy trwał tylko chwilę. Kolejne części rywalizacji to już bowiem coraz większa dominacja gości. Dla zespołu prowadzonego przez Johna Harpera punktowali m.in. Wojciech Pacewicz, Tomasz Muśko czy Ryan Kasdorf. Po raz kolejny jednak najwięcej jakości prezentował Trubaj, który zaliczył aż 5 przyłożeń.

Ostatecznie Ludzie z Nizin pokonali Tychy Falcons 37:12, dzięki czemu dwutygodniowy okres przed następnym meczem z AZS-em UWM Olsztyn Lakers będą mogli przepracować z pełnym spokojem.