Mamrot time powrócił. Zwycięstwo Jagiellonii w ostatnich sekundach

2019.02.16 14:30, Aktualizacja: 2019.02.16 17:46
To nie był świetny mecz w wykonaniu Jagiellonii, ale mimo to Żółto-Czerwoni pokonali Wisłę Płock 1:0 i mogą spokojnie czekać na to, co pokażą w swoich starciach ekipy Lechii i Legii. Zwycięską bramkę w 95. minucie spotkania zdobył Jakub Wójcicki.

Przed pojedynkiem z Wisłą Płock trener Ireneusz Mamrot, jak i zawodnicy, zgodnie powtarzali, że jeżeli Jaga chce pozostać w grze o mistrzostwo Polski, to bój z Nafciarzami po prostu trzeba wygrać.

W pierwszej połowie srebrni medaliści z ostatniego sezonu byli blisko zrobienia kroku w kierunku wykonania wspomnianego celu, bo goście w tej części meczu nie przeprowadzili żadnej groźnej akcji, zaś gospodarze mieli 2-3 dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Najlepszych okazji nie wykorzystali jednak Arsenić, Romanczuk i Novikovas, a gdy piłka już wpadała do siatki - jak np. po uderzeniach Klimali i litewskiego skrzydłowego - to sędzia odgwizdywał pozycję spaloną.

W drugiej połowie Wisła wróciła do gry. Spotkanie się wyrównało, a z czasem kontrolę nad jego przebiegiem przejęli nawet Nafciarze. Z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Furman, a groźny strzał Kuświka świetnie wybronił Sandomierski.

Żółto-Czerwoni odpowiedzieli akcją Kostala, po której kompletnie niepilnowany na 10. metrze znalazł się Scepović. Nowy nabytek Jagi nie uniósł jednak presji i fatalnie spudłował.

Gdy wydawało się, że rywalizacja zakończy się bezbramkowym remisem, z boku pola karnego sfaulowany został Arvydas Novikovas. W 95. minucie arbiter Tomasz Kwiatkowski zarządził więc rzut wolny. Do piłki podszedł Martin Adamec, który dośrodkował na głowę Scepovicia, a ten trafił w poprzeczkę. Na szczęście dobitka Wójcickiego była już celniejsza, dzięki czemu 3 punkty rzutem na taśmę pozostały w stolicy Podlasia. Mamrot time wciąż więc istnieje.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Wójcicki 90+5

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Zoran Arsenić, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme Sitya - Marko Poletanović (66' Martin Adamec), Taras Romanczuk, Arvydas Novikovas, Martin Pospiszil, Martin Kostal - Patryk Klimala (46' Stefan Scepović)

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia - Dominik Furman, Bartłomiej Sielewski, Jakub Łukowski (62' Justinas Marazas), Ricardinho, Giorgi Merebaszwili (39' Nico Varela) - Oskar Zawada (70' Grzegorz Kuświk)

Zapis relacji live:

II połowa:

90+5. - I koniec meczu! Brawa za walkę do końca!

90+5. - Najpierw w poprzeczkę głową trafił Scepović, a po chwili piłkę do siatki zapakował Wójcicki!!

90+5. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! SZALEŃSTWO!!!

90+4. - To już ostatnia szansa dla Jagi. Z boku pola karnego faulowany był Novikovas. Jest rzut wolny.

90+2. - Martin Adamec ukarany żółtą kartką.

90+1. - Jejuniu!! Pospisil miał idealną okazję do mierzonego uderzenia z 20. metra, ale trafił wprost w rywala...

90. - Sędzia do drugiej części spotkania dorzucił 3 minuty.

89. - Niecelna próba strzelecka z dystansu w wykonaniu Ricardinho.

87. - I kolejna żółta kartka. Złapał ją Kuświk. Niewiele pięknej gry oglądamy w drugiej połowie. Praktycznie w ogóle.

84. - A teraz "żółtko" powędrowało na konto Arsenicia, więc Chorwat nie zagra w następnym meczu.

81. - Żółta kartka dla Dominika Furmana.

79. - Pospisil z 20. metra uderza w kosmos. Wciąż 0:0...

76. - Za Kostala wbiega Wójcicki.

76. - Kolejna świetna interwencja Sandomierskiego. Nawet gdyby jednak futbolówka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany. Powód? Spalony.

74. - Ufff. Świetna szansa Kuświka, ale dobrze broni Sandomierski!

73. - Serb jednak może kontynuować grę.

73. - Na murawie leży Scepović. Czyżby kontuzja?

70. - Ostatnia roszada w ekipie gości. Kontuzjowanego Zawadę zastępuje Kuświk.

69. - W drugiej połowiem kompletnie niewidoczny jest Novikovas.

66. - Zmiana. Za Poletanovicia wchodzi Martin Adamec, który jesienią był wypożyczony do Wigier Suwałki.

64. - Niepewne wyjście Sandomierskiego. Na szczęście bez konsekwencji.

63. - Ależ setka Scvepovicia! Serb niestety, będąc na 10. metrze kompletnie niepilnowanym, fatalnie chybił. Dobrym podaniem przy tej akcji popisał się Kostal.

62. - Z boiska schodzi Łukowski, a wchodzi na nie Marazas.

61. - Po zmianie stron gra Jagi nie wygląda zbyt okazale. W ataku częściej są przyjezdni.

59. - Żółtą kartką ukarany został kapitan Jagi - Taras Romanczuk.

58. - Lekki strzał Vareli zza pola karnego bez problemu broni Sandomierski.

57. - Uff... Dominik Furman uderzył w ten róg, w którym stał Sandomierski, i pomylił się naprawdę minimalnie.

56. - Nafciarze mają rzut wolny z okolic 20. metra. Może być niebezpiecznie.

55. - W "Święto Ultry" na trybuny białostockiego obiektu wybrało się 9066 osób.

53. - Pierwsza groźna akcja gości w tym meczu. Na szczęście niepilnowany na 4. metrze Zawada - przy próbie uderzenia głową - fatalnie przestrzelił.

49. - Do wrzutki Furmana najwyżej wyskoczył Ivan Runje.

49. - Zablokowane dośrodkowanie Łukowskiego. Będzie jeszcze rzut rożny dla Wisły.

46. - Druga połowa już trwa. W przerwie Ireneusz Mamrot zdecydował się na jedną zmianę. Patryka Klimalę zastąpił Stefan Scepović.

I połowa:

45+2. - Przerwa. Goście bez groźnej akcji, Jaga z 2-3 sytuacjami do strzelenia gola, ale na razie wynik bezbramkowy.

45+1. - Sędzia doliczył 2 minuty.

44. - Centra z rzutu wolnego posłana przez Furmana pada łupem Sandomierskiego.

42. - Ładna akcja Jagi kończy się zablokowanym strzałem Novikovasa.

41. - Świetna interwencja Runje tuż przed własnym polem karnym.

38. - Zmiana w ekipie gości. Kontuzjowanego Merebaszwiliego zastępuje Varela.

35. - Kolejna szansa Arsenicia! Nowy nabytek Jagi otrzymał futbolówkę pod nogi, będąc na 7. metrze, ale był tą sytuacją chyba mocno zaskoczony, dlatego źle przyjął piłkę i nie oddał nawet strzału.

34. - Kibice odpalili race, więc widoczność nieco spadła. Mecz jednak trwa.

30. - Kapitalne dośrodkowanie Guilherme, piękny wolej Romanczuka i... broni Dahne. Po chwili dobitka Novikovasa ląduje w siatce, ale Litwin był na spalonym. Szkoda.

27. - Ajajajaj! Kapitalna długa piłka Romanczuka do Novikovasa. Litwin miał szansę stanąć oko w oko z Dahne, ale za akcją zdążył Angel Garcia Cabezali, który w ostatnim momencie powstrzymał gwiazdora Jagi.

27. - Aktualnie trwa nieco brzydszy fragment spotkania, w którym nie dzieje się zbyt wiele.

25. - Zablokowane dośrodkowanie Stefańczyka. Przy piłce nadal utrzymują się jednak goście.

21. - Poletanović uderza z dystansu, ale trafia wprost w Dahne.

19. - Zbyt krótkie dośrodkowanie Guilherme i szansa na jakieś zagrożenie pod bramką rywali przepadła.

19. - Dużo walki, dużo zagrań z pierwszej piłki. W ostatnich minutach strzałów jednak brak.

15. - Pierwszy kwadrans dosyć ciekawy. Oba zespoły nie mają zamiaru skupiać się tylko i wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki.

11. - Wrzutkę Stefańczyka bez problemu chwyta Sandomierski.

9. - Jak to nie wpadło?! Świetna centra Poletanovicia do Arsenicia! Ten był kompletnie niepilnowany, ale jego strzał głową broni Dahne.

8. - Faul na Novikovasie i Jaga będzie miała okazję posłać piłkę w pole karne z okolic 25. metra.

6. - Patryk Klimala pakuje futbolówkę do siatki, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Czy aby na pewno ten ofsajd był?

5. - Bomba z dystansu Novikovasa poszybowała minimalnie za wysoko.

3. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Furmana trafiło na głowę Guilherme.

1. - Gramy! Przy piłce podopieczni Ireneusza Mamrota.

Przed meczem:

15.27 - Piłkarze wychodzą z tunelu. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 180 sekund!

15.13 - Przedostatnia w tabeli Wisła Płock posiada jedną z najsłabszych defensyw w stawce. Podopieczni hiszpańskiego szkoleniowca, którym jest Kibu Vicuna, stracili do tej pory 38 goli. Pod tym względem słabiej wypada jedynie Zagłębie Sosnowiec (47 straconych bramek) i Górnik Zabrze (40 straconych bramek, ale 1 rozegrany mecz więcej).

15.05 - Taka ciekawostka. Jagiellonia w Lotto Ekstraklasie mierzyła się z Wisłą Płock 6 razy i w każdym tym meczu, jako pierwsi do siatki trafiali Nafciarze.

15.00 - W spotkaniach z udziałem Dumy Podlasia pada średnio 3,2 gola na mecz. W starciach z udziałem Wisły Płock średnia ta oscyluje na poziomie 3,1 gola na mecz. Wygląda więc na to, że przed nami bardzo ciekawe widowisko z bramkami w roli głównej.

14.50 - Kilku Jagiellończyków musi uważać na żółte kartki, bo kolejne upomnienie będzie skutkować pauzą w następnej serii zmagań. W gronie zagrożonych są Zoran Arsenić, Bartosz Kwiecień, Martin Pospisil oraz kontuzjowany, a więc bezpieczny, Jesus Imaz.

14.43 - Rozjemcą dzisiejszego starcia będzie Tomasz Kwiatkowski. Arbiter z Warszawy prowadził to tej pory 21 meczów z udziałem Jagiellonii. Żółto-Czerwoni wygrali 8 z nich. 6 gier zakończyło się remisami, a w 7 spotkaniach górą okazali się rywale.

14.37 - A oto składy. Wyjściowa jedenastka - w porównaniu do rywalizacji z Miedzią Legnica - w Jagiellonii bez zmian. Roszady są za to na ławce rezerwowych. Brakuje kontuzjowanego Mile Savkovicia, ale jest za to Andrej Kadlec.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Zoran Arsenić, Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme - Arvydas Novikovas, Marko Poletanović, Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Martin Kostal - Patryk Klimala

Rezerwowi: Wiktor Kwiatkowski, Andrej Kadlec, Jakub Wójcicki, Stefan Scepović, Bodvar Bodvarsson, Martin Adamec, Szymon Łapiński

Wisła Płock: Thomas Dahne - Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Igor Łasicki, Angel Garcia Cabezali - Bartłomiej Sielewski, Dominik Furman - Jakub Łukowski, Ricardinho, Giorgi Merebaszwili - Oskar Zawada

Rezerwowi: Bartłomiej Żynel, Marcin Warcholak, Nico Varela, Grzegorz Kuświk, Krystian Miś, Semir Stilić, Justinas Marazas

14.30 - Czas na pierwszą w 2019 r. tekstową relację live prosto ze Słonecznej. Sobotnie popołudnie jest wyjątkowe nie tylko z powodu potyczki Jagi z Nafciarzami, ale także ze względu na odbywające się "Święto Ultry". Kibice dali już popis na Rynku Kościuszki, a teraz pora na to, by ich okrzyki wypełniły stadion miejski przy ul. Słonecznej. Będzie się działo!