Maraton Kresowy. Litwin najlepszy w Wasilkowie

2014.05.06 00:00
Niemal 600 zawodników z Polski, Białorusi i Litwy wystartowało w Maratonie Kresowym w Wasilkowie. Na głównym dystansie Maratonu najszybszy był Litwin Sarunas Pacevicius jeżdżący w barwach Sprint SBR Bank Team.
Fot: Piotr Krużel

Hasło przewodnie Maratonu Kresowego w Wasilkowie "W Dolinie Rzeki, Na Skraju Puszczy" - oddaje położenie Wasilkowa i jednocześnie mówi o charakterze trasy. Znalazły się w niej najbardziej atrakcyjne fragmenty Puszczy Knyszyńskiej. Nie zabrakło więc stromych podjazdów, krętych singli, źródlisk i strumieni, a także słynnej już Łysej Góry, którą z roku na rok zdobywa coraz więcej kolarzy. Wszystko skąpane w wiosennych kwiatach i delikatnej zieleni budzącego się po zimie lasu.

13 lat różnicy wieku i 14 sekund na finiszu - tyle dzieliło zwycięzcę półmaratonu Wiktora Murygina (Sprint SBR Bank Team) od drugiego na mecie Witolda Mikielskiego z Bliska Team Białystok. Jechanowski Bartosz (BLU Cersanit Team) wygrał finisz i tym samym zapewnił sobie 3. miejsce w kategorii Open, i 1. miejsce w swojej kategorii Junior.

Wśród pań na najwyższym miejscu podium stanęła Sylwia Piszczatowska (Bliska Team Białystok), Iwona Piwowar zajęła miejsce drugie wygrywając o 1 sekundę z trzecią na podium - Elżbietą Radziszewską.

Mini Maratończycy mieli do pokonania dystans 8,5 km. Najszybciej linię mety minął 13-letni Szymon Gryn (MTB Ełk Prostki), który udanie zadebiutował na Maratonach Kresowych. Jego rówieśniczka, Wiktoria Wawer (UKS Wygoda) zwyciężyła wśród Pań.

Kolejna odsłona Maratonów Kresowych odbędzie się już 11 maja. Na zawodników czeka "Królewskie Miasto" Augustów.