Maria Andrejczyk Odkryciem Roku. Tytuł Sportowca Roku powędrował do Anity Włodarczyk

2017.01.08 11:20
Maria Andrejczyk, urodzona w Sejnach zawodniczka Hańczy Suwałki, została wyróżniona w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej tytułem Odkrycie Roku. Miano Sportowca Roku 2016 przypadło złotej medalistce z Rio - Anicie Włodarczyk.
Fot: UM Suwałki

Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca Polski to jeden z najważniejszych tego typu konkursów w kraju. 82. edycję zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio - Anita Włodarczyk, która na brazylijskiej imprezie pobiła rekord świata w rzucie młotem. 2. miejsce zajął Robert Lewandowski, natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się dyskobol Piotr Małachowski.

Swoje powody do radości mają także sportowcy z Podlasia. Wojciech Nowicki znalazł się w plebiscycie wśród 20-stki nominowanych, zaś Maria Andrejczyk została wybrana na gali Odkryciem Roku. Zawodniczka Hańczy Suwałki - mimo niespełna 21 lat – była na igrzyskach w Rio bardzo blisko medalu. Oszczepniczka z Podlasia zajęła w Brazylii 4. miejsce, a do podium zabrakło jej zaledwie 2 cm.