Mecz Polska - Białoruś. Białystok okazał się szczęśliwy [ZDJĘCIA]

2019.03.08 08:29
Świętujący 90-lecie istnienia Podlaski Związek Piłki Nożnej zorganizował w czwartek (7.03) towarzyski mecz futsalu kobiet Polska - Białoruś. W Białymstoku górą były Polki, które pokonały rywalki 3:1.

Stolica Podlasia nie za często ma okazję gościć mecze reprezentacji Polski w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu, dlatego czwartkowy bój Biało-Czerwonych z Białorusią cieszył się naprawdę sportym zainteresowaniem. Trybuny hali Szkoły Podstawowej nr 8 wypełniły się dosyć szczelnie, a sam parkiet okazał szczęśliwy, bowiem w pierwszym w historii pojedynku Polki pokonały Białorusinki 3:1.

Strzelanie w towarzyskim starciu rozpoczęła w 11. minucie Małgorzata Bartosiewicz. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższyła Katarzyna Włodarczyk, po czym ta sama zawodniczka - już po zmianie stron - zdobyła też kolejnego gola. Rywalki honorowe trafienie zaliczyły tuż przed końcem spotkania, wykorzystując rzut karny.

Na tym jednak futsalowa rywalizacja pomiędzy Polską a Białorusią się nie kończy. W piątek (8.03) rozegrany zostanie jeszcze rewanż. Tym razem miejscem zmagań będzie hala Zespołu Szkół w Sokółce.

Polska - Białoruś 3:1 (2:0)
Bramki: Małgorzata Bartosiewicz 11, Katarzyna Włodarczyk 17, 33 - Marija Bujko 38k

Polska: Karolina Klabis (Dominika Dewicka) - Natalia Urbanowicz, Justyna Maziarz, Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko - Agnieszka Karcz, Monika Jaskóła, Kinga Ejzel, Aleksandra Kaim, Katarzyna Włodarczyk, Katarzyna Moskała, Julia Basta, Urszula Kowal

Białoruś: Inna Botianowskaja (Wiktorija Gerus) - Wiktorija Kryłowa, Liana Miroszniczenko, Polina Szatilenia, Jelena Buzinowa - Natalja Łastoczkina, Olga Pawlut, Alina Łodyga, Marija Bujko, Mirosława Zubko, Tatjana Pielowina, Darja Steżko