Męczyli, męczyli i wymęczyli. 3 punkty jadą do Suwałk

2021.05.01 19:55
Majowe granie na szczeblu II ligi zawodnicy trenowani przez Dawida Szulczka zaczęli od zwycięstwa. Wigry pokonały Sokoła Ostróda.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Mecz pomiędzy Sokołem Ostróda a Wigrami Suwałki nie należał do widowisk, które oglądało się z przyjemnością. W pierwszej połowie klarownych sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo (a w zasadzie nie było ich wcale), a i po zmianie stron tempo spotkania jakoś poważnie nie wzrosło.

Jak się jednak ostatecznie okazało, Biało-Niebiescy nie musieli co chwilę szturmować bramki rywala, by wywieźć z obcego terenu komplet punktów. Do szczęścia wystarczył jeden zryw Pawła Gieracha, który w 69. minucie świetnie przymierzył zza pola karnego, dzięki czemu Wigry zwyciężyły 1:0. Warto dodać, że to bardzo cenny triumf, gdyż kolejne potknięcie zaliczył GKS Katowice, a to oznacza, że zawodnicy trenowani przez Dawida Szulczka przy dobrych wiatrach mogą się jeszcze włączyć nawet w walkę o bezpośredni awans do Fortuna I Ligi. W tej chwili suwalczanie tracą do wicelidera, który ma do stoczenia zaległe pojedynki z Olimpią Elbląg i Błękitnymi Stargard, 2 punkty.

W następnej kolejce przeciwnikiem Wigier będzie plasujący się na lokacie numer 13 Hutnik. Starcie z krakowianami dojdzie do skutku w sobotę (8.05) o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Zarzecze w Suwałkach.

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Gierach 69

Sokół Ostróda: Kacper Trelowski - Michał Zimmer, Wojciech Mazurowski, Adam Dobosz, Karol Turek (63' Rafał Siemaszko) - Sebastian Rugowski (58' Wojciech Kalinowski), Kamil Zalewski (79' Krzysztof Wicki), Karol Żwir, Łukasz Soszyński (62' Jakub Czajkowski), Tomasz Gajda - Dawid Wolny

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Paweł Gierach, Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Daniel Liszka (76' Martin Dobrotka) - Denis Gojko (76' Michał Żebrakowski), Wojciech Kamiński, Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (90' Patryk Czułowski), Cezary Sauczek (76' Kacper Wełniak) - Kamil Adamek