Miedź zastopowała Wigry

2017.03.18 19:09
Znakomita seria Wigier Suwałki na zapleczu Lotto Ekstraklasy – czyli 5 zwycięstw z rzędu – właśnie dobiegła końca. Podopieczni Dominika Nowaka w 22. serii gier polegli na własnym terenie z Miedzią Legnica i spadli w tabeli na 5. lokatę.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Piłkarze Wigier Suwałki nie wykorzystali okazji, aby wskoczyć na pozycję wicelidera rozgrywek, która nadarzyła się po porażce GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. Drużyna prowadzona przez Dominika Nowaka – po bramce w końcówce pierwszej połowy – przegrała z Miedzią Legnica 0:1. Oznacza to, że suwalczanie kończą swoją znakomitą passę 5 ligowych zwycięstw z rzędu. Mimo że gospodarze mieli na odrobienie strat ponad 45 minut, to nie zdołali w sobotnie (18.03) popołudnie skierować piłki do siatki rywali, którzy dzięki swojej mądrej i ofiarnej grze w defensywie, wywieźli z Suwałk komplet oczek.

Biało-Niebiescy nie potrafili pokonać bramkarza I-ligowych przeciwników po raz pierwszy od 8 kolejek. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w październiku, kiedy to Wigry poległy w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem 0:2.

Porażka sprawiła, że reprezentant Podlasia na zapleczu Ekstraklasy spadł w ligowej tabeli z miejsca 3. na 5. lokatę.

Wigry Suwałki – Miedź Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Grzegorz Bartczak 44

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Václav Cverna, Frank Adu Kwame - Damian Kądzior, Adrian Karankiewicz (68' Łukasz Wroński), Mateusz Radecki, Adam Ryczkowski (78' Robert Dadok), Miłosz Kozak (57' Omar Santana) - Kamil Adamek

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Damian Rasak, Petteri Pennanen (76' Łukasz Garguła), Keon Daniel, Petteri Forsell, Mariusz Rybicki (46' Marquitos) - Wojciech Łobodziński (90' Mladen Bartulović)