Mikołajkowy bieg wspomógł ośrodek wychowania i terapii uzależnień

2017.12.04 12:28
Komplet 225 zawodników (w tym 85-osobowa grupa dzieci) wziął udział w Biegu Mikołajkowym zorganizowanym z okazji 100-lecia niepodległości Finlandii. Zmagania wygrał Andrzej Leończuk.
Fot: Fanpage Grand Prix Zwierzyńca

W niedzielę (3.12) na białostockim stadionie lekkoatletycznym oraz na terenie Parku Zwierzynieckiego odbył się Bieg Mikołajkowy. Impreza miała charakter charytatywny, gdyż każdy z biegaczy, dokonując zapisów i wpłaty rejestracyjnej, wspomógł Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Wydarzenie o iście świątecznym klimacie rozpoczęło się od rywalizacji dzieci oraz spotkania najmłodszych uczestników z najprawdziwszym św. Mikołajem z fińskiej Rovaniemi, a zakończyło się zmaganiami nieco starszych biegaczy na dystansie głównym liczącym 10 km.

Mikołajkowy bój zwyciężył Andrzej Leończuk, który drugiego na mecie Patryka Drężka wyprzedził o 13 sekund. Najszybszą kobietą okazała się Anna Gosk. Aktywna biegaczka z Podlasia utarła nosa wielu panom i w klasyfikacji open uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Tego dnia wyniki były jednak sprawą drugorzędną. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa w mikołajkowych czapkach na głowie i pomoc potrzebującym.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.