Minimalna porażka Olimpii i wysoka klęska Tura. Przegrał też ŁKS

2017.09.17 08:14
Miniona sobota (16.09) nie zapadnie dobrze w pamięci podlaskich kibiców interesujących się piłkarską III ligą. Porażek doznały bowiem zespoły Olimpii Zambrów, Tura Bielsk Podlaski i ŁKS-u Łomża.
Fot: Fanpage Olimpia Zambrów

Olimpia Zambrów po serii trzech zwycięstw z rzędu obrała zupełnie inny kurs i znów zanotowała porażkę. Przed tygodniem Biało-Niebiescy pechowo przegrali wyjazdowe starcie z faworyzowanym Widzewem (ekipa z Łodzi jedynego gola strzeliła w doliczonym czasie gry), a wczoraj (16.09) – również 0:1 – zambrowianie polegli z MKS-em Ełk. Katem podlaskiego zespołu okazał się Michał Świderski, który w 70. minucie znalazł drogę do siatki rywali i zapewnił swojej drużynie komplet oczek.

Olimpia Zambrów – MKS Ełk 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Świderski 70

Jeszcze gorzej wiedzie się Turowi Bielsk Podlaski. Beniaminek rozgrywek po raz kolejny otrzymał bolesną lekcję futbolu. Tym razem w rolę srogiego nauczyciela wcielili się piłkarze Victorii Sulejówek, którzy zaaplikowali podlaskiemu zespołowi aż sześć goli. Warto dodać, że w poprzedniej serii gier również sześciopak zaserwował Turowi Sokół Ostróda. Wtedy jednak – w przeciwieństwie do ostatniej potyczki – ekipa z Bielska Podlaskiego zdołała strzelić honorową bramkę.

Tur Bielsk Podlaski – Victoria Sulejówek 0:6 (0:4)
Bramki: Wiktor Lach 13, Wojciech Wocial 23k, 26, 75, Daniel Smuga 29, 90

Również ŁKS Łomża – solidarnie z resztą lokalnych zespołów – zanotował porażkę. Łomżyński Klub Sportowy poległ w delegacji z Polonią Warszawa, mimo że już w 6. minucie – za sprawą Rafała Maćkowskiego – wyszedł na prowadzenie. W dalszej części rywalizacji gole strzelali już tylko gospodarze, co ostatecznie poskutkowało rezultatem 3:1 dla Czarnych Koszul.

Polonia Warszawa – ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:1)
Bramki: Mariusz Marczak 17, Bartosz Wiśniewski 76, Daniel Choroś 90 - Rafał Maćkowski 6

Okazja dla podlaskich ekip na zmazanie złego wrażenia nadarzy się już w kolejny weekend, kiedy to Olimpia Zambrów zmierzy się na wyjeździe z Legią II Warszawa, a ŁKS Łomża – przed własną publicznością – podejmie Sokoła Aleksandrów Łodzki. Tur natomiast zagra w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem, który – mając jedno oczko więcej – znajduje się o pozycję wyżej od drużyny z Bielska Podlaskiego.