Mistrz Polski był zbyt mocny. Dojlidy rozpoczęły drugą rundę sezonu od porażki

2021.01.23 09:34
Po długiej, bo trwającej niemal 2 miesiące, przerwie białostockie Dojlidy wróciły do rywalizacji w Lotto Superlidze tenisa stołowego. W swoim pierwszym meczu w 2021 r. Podlasianie przegrali 0:3 z Sokołowem SA Jarosław.

Do domowej potyczki z aktualnym mistrzem kraju Dojlidy przystąpiły osłabione brakiem Yongyina Li, którego w rodzimym kraju zatrzymała pandemia koronawirusa (brak lotów do Polski). Z tego też powodu przy stole pojawił się Piotr Michalski. Młody zawodnik walczył dzielnie, ale to nie wystarczyło, by w starciu z wyraźnym faworytem sprawić niespodziankę. Kou Lei wygrał 3:0, a ponieważ wcześniej w stosunku 2:3 z Sathiyanem Gnanasekaranem poległ Aleksander Khanin, aby Dojlidy utrzymały się w tym spotkaniu przy życiu, swój bój musiał zwyciężyć Wang Zeng Yi.

Niestety Wandżi nie sprostał zadaniu. W odniesieniu sukcesu przeszkodziła mu kontuzja. Kapitan białostoczan, podczas pojedynku z Pawłem Chmielem, wygrał wprawdzie pierwszego seta 11:8, ale triumf ten okupiony został urazem pleców, który w dalszej fazie starcia nie pozwolił podlaskiemu zawodnikowi utrzymać wysokiej dyspozycji. Rywal zwycieżał w następnych partiach do 5, 2 i 11, w efekcie czego Sokołów SA Jarosław odniósł w Białymstoku bardzo pewny triumf w najwyższym możliwym rozmiarze.

Kolejnym przeciwnikiem Dojlid będzie Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Wyjazdowe spotkanie z 5. siłą rozgrywek dojdzie do skutku we wtorek (26.01) o godz. 18.00.