Mistrzostwa Europy w Berlinie. Czwarte miejsce Czykiera

2018.08.11 08:26
W piątkowy (10.08) wieczór na mistrzostwach Europy w Berlinie rozegrany został finał biegu na 110 m przez płotki. Czwarte miejsce zajął Damian Czykier, który powtórzył wynik sprzed dwóch lat.
Fot: pzla.pl/Marek Biczyk

Damian Czykier do finału zmagań na 110 m przez płotki awansował z ósmym rezultatem. To sprawiało, że nie był stawiany w gronie głównych faworytów do medalu, ale zawodnik Podlasia Białystok znów pokazał, iż drzemie w nim duża moc. Obchodzący tego dnia 26 urodziny sportowiec w finałowym starcie bardzo dobrze wyszedł z bloków i przez cały dystans liczył się w walce o podium.

Ostatecznie Czykier - z czasem 13.38 s - zajął miejsce numer cztery, a od brązu dzieliły go zaledwie cztery setne sekundy. Zwyciężył reprezentant Francji - Pascal Martinot-Lagarde - zaś srebro wywalczył Sergey Shubenkov.

To już drugi raz, kiedy polskiemu biegaczowi zabrakło do medalu naprawdę niewiele. Na poprzednim czempionacie Starego Kontynentu - rozgrywanym w Amsterdamie - Damian również uplasował się na czwartej pozycji.